FILM VIDEO FOTO 2012 – po raz piętnasty już w marcu!

Najwięksi światowi producenci sprzętu i usług zaprezentują swoje najnowsze produkty w nowoczesnym obiekcie targowym, który gwarantuje najwyższe standardy infrastrukturalne - Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy alei Politechniki 2 w Łodzi. Już teraz można dokonać pre-rejestracji swojej obecności na FVF 2012. Znane są również pierwsze imprezy towarzyszące tegorocznym targom.
FILM VIDEO FOTO 2012
FILM VIDEO FOTO 2012

Tradycyjnie, jak co roku wczesną wiosną w dniach 29 – 31 marca 2012 r. odbędą się jedyne w Polsce targi sprzętu fotograficznego, filmowego i video FILM VIDEO FOTO. Tym razem to wyjątkowa edycja. Nie tylko jubileusz, ale także zmiana miejsca na bardziej komfortowe i nowoczesne, które zaskoczy odwiedzających targi nie tylko nowościami oferty wystawców, ale i zwiększy wygodę zapoznawania się z nimi.

Targi FILM VIDEO FOTO od wielu lat są najważniejszym i największym wydarzeniem branżowym w Polsce, a także wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku wystawcy prezentują m.in.: sprzęt i akcesoria fotograficzne, video i filmowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu.

Nad przygotowaniami czuwa organizator targów – Międzynarodowe Targi Łódzkie – które wspólnie z wystawcami i patronami medialnymi, do grona których należą: DIGITAL FOTO VIDEO, TVP Łódź, Computer Arts, CHIP, CRN, portal plfoto.com, Bankier.tv, Fotograficzny Program bez Nazwy, magazyn FILMPro, portal Filmowiec.pl oraz kwartalnik Film & TV Kamera przygotują szereg imprez towarzyszących salonowi wystawienniczemu.

Targi FILM VIDEO FOTO, oprócz możliwości zapoznania się z ofertą rynkową wystawców, którzy na tę okazję przygotowują swoje premiery produktowe, to także bogaty cykl warsztatów, seminariów, prezentacji, spotkań i wystaw fotograficznych. W tym roku będzie można wziąć udział w:

 • Seminariach poświęconych fotografii, zorganizowanych przez redakcję DIGITAL FOTO VIDEO. .
 • Warsztatach pt. CYFROWA EDYCJA ZDJĘĆ W PRAKTYCE, przygotowanych przez serwis internetowy Cyfrografia.pl. W dniach 29 – 31 marca 2012 w godz. 11.00 – 15.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych warsztatów archiwizacji i obróbki cyfrowych fotografii przy pomocy najlepszych aplikacji. Każdego dnia targów powtórzy się cykl multimedialnych prezentacji, w których lektorem będzie Rafał Olszak. Szkolenie składać się będzie z trzech modułów.
  • Moduł pierwszy – selektywny wybór aplikacji do edycji cyfrowych fotografii.
  • Moduł drugi – Adobe Lightroom w praktyce, czyli podstawowy kurs obsługi jednego z najpopularniejszych programów do archiwizacji i szybkiej edycji zdjęć cyfrowych.
  • Moduł trzeci – przekrojowy praktyczny kurs wykorzystania programu Adobe Photoshop do stylizacji, retuszu i korekcji cyfrowych fotografii.
 • Bloku spotkań z fotografią podróżniczą przygotowanych przez portal szkoleniowy oraz galerię internetową www.good-photo.pl w dniu 31 marca 2012 (sobota) o godz. 10.00 – 16.00. A w nim: jak się przygotować do fotografowania w podróży; jak, gdzie i czym fotografować; jakich akcesoriów użyć, a także co jest zbędne a bez czego nigdzie nie wyjeżdżamy.

W programie również pokazy slajdów z podróży:

 • Fundacja Kadry ze Świata – O dwóch takich w krajach „macho” czyli jak kobiety przełamują stereotypy.
 • Autostopem Ku wolności – wyprawa która miała na celu dotarcie do Indii drogą lądową przez Bliski Wschód tylko i wyłącznie z wykorzystaniem autostopu.
 • Ekspedycje Good Photo – opowieści o podróżach na Syberię, wejściu na Kilimandżaro, podróżach po Afryce. Prezentacje poprowadzi Jacek Jaraszek, President Good Photo Adventure Team.
 • RPA + Victoria Falls 2011 – Paweł Wójcik z PhotoAdventure opowie i zaprezentuje zdjęcia z wyjazdu do Południowej Afryki wraz z odskokiem do Victoria Falls.
 • Warsztatach filmowych serwisu Filmowiec.pl – „Krótka szkoła Filmowiec.pl: Od pomysłu do dzieła”. Odbędą się one 29 – 30 marca 2012 w godz. 11.00 – 15.00. Na warsztatach będzie można poznać cały proces tworzenia filmu: od omówienia materiałów wyjściowych (które dostarczą uczestnicy warsztatach, w oparciu o konkretne warunki) po montaż, który na żywo przeprowadzi znany montażysta filmowy Jarek Barzan.

Wymienione propozycje są tylko pierwszą częścią atrakcji przygotowanych przez organizatora. Kolejne planowane imprezy towarzyszące FVF 2012 będę przedstawiane w późniejszym terminie.

Pierwszy dzień targów (29 marca) przeznaczony jest, jak co roku, dla profesjonalistów na spotkania businessowe. W tym dniu targi będzie można zwiedzać na podstawie: zaproszeń, kart wielokrotnego wstępu dla profesjonalistów oraz akredytacji dziennikarskich. Już dziś można dokonać pre-rejestracji, która pozwoli na zakup karty dla profesjonalisty w promocyjnej cenie 20 pln. Prosty i krótki formularz dostępny jest na stronie http://www.mtl.lodz.pl/web/index/getpage/page/2761.

Doskonałą rekomendacją dla jubileuszowej 15. edycji targów jest stale rosnąca liczba odwiedzających gości nie tylko związanych zawodowo z tematem, ale również zajmujących się amatorsko filmem i fotografią. Warto podkreślić, iż zeszłoroczną edycję targów odwiedziło 14 500 osób.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.