Jeszcze prostsze e-pity

Aplikacja umożliwia wypełnienie wszystkich najpopularniejszych PIT-ów – w trym PIT-37 – przez osoby fizyczne lub prowadzące działalność gospodarczą oraz ich bezpieczne przesłanie do systemu e-deklaracje.gov.pl lub wydruk. Darmowy program pozwala także pracodawcom na wypełnienie i przesłanie przez Internet PIT-4R oraz PIT-11. Firma e-file, producent aplikacji, zapowiada jeszcze w tym sezonie podatkowym uruchomienie kolejnych usług, które ułatwią rozliczanie się z fiskusem oraz komunikację z urzędami.
e-file e-pity 2011
e-file e-pity 2011

Na wypełnienie deklaracji PIT-37 w programie e-pity wystarczy 5 minut. Aby uprościć rozliczenie podatku dochodowego, firma e-file przygotowała praktyczną listę kontrolną PIT „Checklista” zbierającą wszystkie dokumenty i informacje, które mogą okazać się niezbędne w rozliczeniu z fiskusem. Aplikacja e-pity jest darmowa pod warunkiem przekazania 1% podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego. Co ważne program – w odróżnieniu od innych dostępnych na rynku – nie ogranicza wyboru OPP.

Zaletą programu jest wbudowana aktualna baza urzędów skarbowych, gmin i powiatów. Gotowy formularz PIT można przesłać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje.gov.pl lub wydrukować i osobiście dostarczyć do urzędu skarbowego. Poza uaktualnieniem wzorów formularzy oraz rezygnacją z konieczności wpisywania NIP-u w przypadku osób fizycznych, w aktualnej wersji odświeżono interfejs, uproszczono nawigowanie i przesyłanie deklaracji drogą elektroniczną. PIT-y można wypełnić zarówno w poręcznym kreatorze, jak i w postaci aktywnych deklaracji. W przypadku rozliczania kosztów, darowizn lub ulg program pilnuje limitów i sumuje kwoty.

Aplikacje umożliwia rozliczenie następujących deklaracji podatkowych za rok 2011: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-4r, PIT-11, PIT-28, PIT-39, PIT-40, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-1 oraz ZAP-3 (dawniej NIP-3).

Program e-pity wyróżnia innowacyjne rozwiązanie w zakresie przekazywania deklaracji PIT-11. Informację o dochodach i kosztach (PIT-11) pracodawca może przesłać do pracownika e-mailem, a do urzędu skarbowego przez Internet. Pracownik, który wczyta do programu tak przekazane dane i zaznaczy ulgi z których korzysta ma w praktyce gotowy PIT-37.

Osoby, które wypełniały deklarację w programie e-pity w poprzednich latach nie muszą ponownie wprowadzać swoich danych. Dane podatnika i wypełnione deklaracje pozostają wyłącznie na jego komputerze. Program po jednorazowym wprowadzeniu kopiuje je do wszystkich składanych załączników i automatycznie wylicza kwoty. Wypełnianie deklaracji można w każdej chwili przerwać, by w dowolnym czasie do niego wrócić.

W trakcie prac nad nową wersją programu uwzględniliśmy ponad dwieście sugestii przesłanych przez użytkowników. Wierzymy, że dzięki nim praca z programem będzie jeszcze przyjemniejsza — mówi Adam Mielcarski, Prezes Zarządu firmy e-file sp. z o.o., producenta aplikacji.

Aplikacja została wszechstronnie zweryfikowana przez kancelarie rachunkowe, doradców podatkowych oraz BUI Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Firma e-file już niebawem udostępni także wersję programu dla systemów MAC OS oraz Linux oraz nową wersję pierwszego polskiego programu do wypełnienia deklaracji podatkowych PIT na tablety i smartfony.

Naszego programu użyło już ponad 1,5 miliona osób, ma on dobrą renomę i wielu podatników uważa go za najlepsze narzędzi e do wypełniania PIT-ów. Cieszymy się z tego, ale nie zwalniamy tempa.

Już niebawem zaprezentujemy wirtualną usługę, która jeszcze bardziej uprości coroczne zmagani a z fiskusem, dając spokój od PIT-ów praktycznie na zawsze oraz portal wykorzystujący w praktyce ideę e-urzędu. Dla naszej firmy zapowiada się naprawdę przełomowy sezon — dodaje Adam Mielcarski z e-file.

Aplikacja e-pity działa na platformach Windows, Mac OS oraz Linux. Program, podobnie jak w latach poprzednich, jest dostępny na stronie e-pity.pl, na najlepszych portalach podatkowych, finansowych i ogólnotematycznych oraz licznych serwisach poświęconych zagadnieniom podatkowym i praktycznym aplikacjom.

Listę kontrolną PIT, która z pewnością ułatwi wypełnianie PIT-a każdemu podatnikowi można pobrać na www.e-pity.pl/checklista-pit.

Źródło: e-file
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.