Konsumenci chcą odręcznie pisać na urządzeniach przenośnych

Wyniki niedawno przeprowadzonego badania wskazują, że konsumenci z całego świata chcieliby mieć możliwość pisania na swoim urządzeniu przenośnym tak, jak pisze się długopisem na papierze.
Na Galaxy Note pisze się jak na kartce papieru
Na Galaxy Note pisze się jak na kartce papieru

Badaniu poddanych zostało 5000 użytkowników smartfonów z 10 krajów. Okazało się, że konsumenci na całym świecie są zainteresowani smartfonem, na którym za pomocą urządzenia przypominającego zwykłe pióro mogliby pisać i rysować tak łatwo, jak na kartce papieru. Ankieterzy pytali również o opinię na temat preferowanych okoliczności użycia takiego urządzenia.

Dane analizowano globalnie oraz z podziałem na regiony, aby pokazać najciekawsze różnice w zakresie preferencji użycia:

– Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, niezależnie od regionu, zgadzali się (oraz zdecydowanie zgadzali się), że noszenie wielu urządzeń mobilnych, które odpowiadają różnym potrzebom w ciągu dnia, jest dla nich kłopotliwe.

– Respondenci obu płci uznali, że urządzenie z funkcją pisania odręcznego mogłoby ułatwić im życie. 64,6% ankietowanych przestałoby nosić ze sobą zwykłe długopisy i notatniki, gdyby mogli w podobny sposób pisać na swoim urządzeniu mobilnym.

– Ogółem 75,7% respondentów wyraziło zainteresowanie możliwością odręcznego wprowadzania nadających się do publikacji notatek bezpośrednio na zdjęciach, mapach, dokumentach i stronach internetowych wyświetlanych na smartfonach. Odsetek zainteresowanych był szczególnie wysoki w Azji (84,3%), co może świadczyć o tym, że dla konsumentów posługujących się językami azjatyckimi możliwość odręcznego pisania na smartfonie byłaby wyjątkowo atrakcyjna z uwagi na specyficzny charakter systemu zapisu tych języków.

Ankieterzy pytali również respondentów o przewidywane przez nich sposoby zastosowania urządzenia obsługującego cyfrowe pióro. Z odpowiedzi wynika, że możliwość pisania, rysowania oraz udostępniania notatek bezpośrednio ze smartfona zwiększyłaby wydajność pracy i ogólną produktywność użytkowników, a także zachęcałaby ich do bardziej kreatywnego działania. Często pojawiały się też opinie, że tego typu smartfon byłby jeszcze bardziej pomocny w organizowaniu czasu oraz tworzeniu list zakupów czy zadań do wykonania. Oto niektóre i propozycje konsumentów dotyczące innych czynności, które chcieliby wykonywać za pomocą takiego urządzenia:

– „Wprowadzenie funkcji pisma odręcznego rozwiązuje problem obsługi klawiatury QWERTY oraz touchpada, a przy tym sprawia, że udostępniane treści stają się ciekawsze i bardziej spersonalizowane”.

– „Można wykonać szkic koncepcji czy pomysłu technicznego, a potem przekazać go innym bezpośrednio ze smartfona”.

– „Podczas spotkań można po prostu robić notatki na smartfonie, a potem wydrukować je i przekazać pracownikom. To duże ułatwienie”.

– „Szybkie zapisywanie notatek i przypomnień to niezwykle przydatna funkcja. To wygodniejsze niż używanie klawiatury – pisząc na niej, praktycznie zawsze robię błędy”.

– „Podczas podróży służbowych mógłbym wysyłać własne rysunki moim dzieciom”.

A wy, wolelibyście ręcznie wpisywać (no właśnie, co?) za pomocą cyfrowego rysika na przykład na Galaxy Note, obsługiwać fizyczną klawiaturę QWERTY w Desire Z czy ekranową klawiaturę w iPhone’ie?

Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.