Mini klawiatura

Quark RF – miniaturowa klawiatura do zastosowań multimedialnych.

Postawiłeś pod telewizorem niewielki HTPC i nie chcesz podłączać do niego dużej, desktopowej klawiatury i myszki gdyż zajmują zbyt wiele miejsca i wyglądają nieestetycznie? Rozwiązaniem są klawiatury miniaturowe. Do ich grona dołączył model Quark RF MT1419 od Media-Tech.

Klawiatura została wyposażona w 60 klawiszy podstawowych i 8 do sterowania mediami. Na spodzie zintegrowano touchpad a z przodu umieszczone zostały dwa klawisze odpowiadające za „kliknięcia” myszy. Ponadto, pomiędzy nimi, znalazły się włącznik oraz przełącznik trybu pracy tabliczki dotykowej. Dzięki temu możemy używać urządzenia zarówno klawiszami do góry jak i do dołu, a kiedy przestaniemy go potrzebować – wyłączyć je aby niepotrzebnie nie rozładowywać dwóch zamontowanych baterii AAA.

Quark RF jest niewielka, a na jej powierzchni zmieszczono klawisze w pełnym układzie QWERTY. Jej kształt wymaga pisania kciukami, co przy niewielkich klawiszach może być dla niektórych pewnym problemem. Duży plus należy się za touchpad – sprawdza się od bardzo dobrze w obu położeniach. Jedynie klawisze „myszy” mogą być przypadkowo wciśnięte podczas pisania. Sprawna obsługa MT1419 wymaga nieco wprawy i przyzwyczajenia. Jako, że dostępna na naszym rynku wersja nosi oznaczenie US, można się spodziewać, że wprowadzanie polskich liter nie będzie łatwe. Rzeczywiście, znaki diakrytyczne wpisuje się trzymając jednocześnie wciśnięte klawisze Ctrl i Alt.

Klawiatura działa w paśmie 2,4 GHz dzięki czemu jakiekolwiek meble czy inne przeszkody między nią a miniaturowym odbiornikiem, nie są problemem. Bez zakłóceń działa ona nawet w dużym pomieszczeniu. Oprócz współpracy z PC, klawiatura może być podłączona do konsoli PS3 lub XBOX360 a także do urządzeń działających pod kontrolą systemu Android.

Podsumowując, Media-Tech Quark RF MT1419 to interesujący i użyteczny gadżet dla tych, którzy cenią sobie prostotę wykonania i funkcjonalność. Można jej nawet wybaczyć nieco utrudnione wpisywanie polskich liter. Plusem jest też cena, która w dniu powstania tekstu wahała się w okolicach 100 zł. Za podobny sprzęt innych producentów trzeba zapłacić kilkukrotnie więcej.

Grzegorz Bziuk

Media-Tech Quark RF MT1419

Dane techniczne:
Liczba przycisków myszy: 2
Liczba przycisków klawiatury: 60
Wymiary: 155×82×23mm
Częstotliwość pracy radia: 2,4 GHz
Gwarancja: 24 miesiące

PLUSY:

Niewielka waga
Wbudowany touchpad
Przyciski do obsługi multimediów

MINUSY:
Utrudnione wprowadzanie polskich znaków

Sprzęt do testów dostarczył: Media-Tech
Sugerowana cena:100 zł

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.