Mini projektor LED z gniazdem dla iPhone’a i iPoda

Projektor, który schowasz do kieszeni.

Projektor ma również uniwersalne gniazdo podłączeniowe (do iPhona / iPoda) oraz komputerów typu tablet przez złącze HDMI), wbudowany czytnik kart SD, czytnik USB, może przesyłać dane z komputera z prędkością do 2GB oraz posiada dwa głośniki o mocy 2W każdy. Co więcej, Joybee GP2 wyposażony jest w opcjonalny zestaw akumulatorów, który pozwala na pracę projektora do trzech godzin przy jasności obrazu do 100 ANSI lumenów (1 godzinę przy pełnej jasności).

Mieszczący się na dłoni Joybee GP2 waży 565g, zmieści się więc w kieszeni, jest łatwy do przenoszenia i oferuje swojemu użytkownikowi szereg cech i zaawansowanych funkcji, dostępnych dotychczas tylko w projektorach stacjonarnych. Wbudowana stacja dokująca obsługuje iPhone/iPod oraz wiele innych kompatybilnych urządzeń. Projektor ma wbudowany czytnik USB, dzięki czemu łatwo go podłączyć do szeregu obecnie stosowanych aplikacji multimedialnych tj. oglądanie filmów, zdjęć, konsoli do gier, a także urządzeń pamięci masowych tj. zewnętrznych napędów HDD, aparatów cyfrowych, palmtopów, osobistych urządzeń multimedialnych tj: iPod, iPhone, smartfon, czy komputer osobisty. Obraz o przekątnej 160 cali (400cm), małe gabaryty oraz, jak zapewnia BenQ, wysokiej jakości dźwięk, zapewniają możliwość dobrej zabawy multimedialnej w domu i profesjonalne wykorzystanie w prezentacjach w zastosowaniach biznesowych.

Projektor wykonany został wykonany w technologii 3LED – z trzema diodami odpowiadającymi za każdą składową koloru RGB. Projektor zapewnia jasność na poziomie 200A NSI lumenów. Rozdzielczość podstawowa w jakiej pracuje urządzenie to HD Ready – 720p, istnieje także możliwość pracy w kompatybilnych rozdzielczościach od VGA(640 x 480) do SXGA(1280 x 1024). Jest też zgodne ze standardem HDTV do 1080i i obsługuje systemy telewizyjne PAL, SECAM oraz NTSC w formacie 4:3 lub 16:9 z regulowanych zoomem cyfrowym. Diody zapewniają czas bezawaryjnej pracy przez 20 000 godzin. Wbudowany dwa głośniki o mocy 2W pozwalają na dobrej jakości odsłuch multimedialnych aplikacji.

Joybee GP2, choć bardzo małych wymiarów, pozwala na podłączenie wszystkich obecnie stosowanych urządzeń takich jak komputer PC – port D-Sub, urządzeń audio wideo przez porty kompozytowe i component. Istnieje także możliwość podłączenia dźwięku stereo do projektora lub podłączenia zewnętrznego zestawu audio HIFI. Co więcej, projektor posiada wbudowany czytnik USB, który pozwala na bezpośrednią współpracę z kompatybilnymi urządzeniami tj. odtwarzacze DVD, odtwarzacze multimedialne, aparaty cyfrowe, konsole i wiele innych. Dane mogą być transmitowane z prędkością do 2GB/s.

Projektor Joybee GP2 będzie dostępny w Polsce na początku lutego 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 2 399 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door.