Olbrzymia pojemność, czy podwójne bezpieczeństwo?

Dwudyskowy WD My Book Live Duo daje wybór

My Book Live Duo daje wybór

My Book Live Duo daje wybór

Western Digital zaprezentował nowe urządzenie: My Book Live Duo. Ten nowy osobisty serwer plików to połączenie korzyści współdzielonej pamięci masowej i zdalnego dostępu z podwójnie zabezpieczonymi kopiami zapasowymi lub zwiększoną pojemnością dwudyskowego systemu w technologii RAID (ang. Redundant Array of Independent Disks).

Podwójnie zabezpieczona kopia zapasowa

Kompatybilny z systemami dla komputerów Mac i PC, My Book Live Duo stale i w czasie rzeczywistym tworzy drugą kopię wszystkich plików w trybie RAID 1 (mirroring). Jedna połowa pojemności jest wykorzystywana do przechowywania danych, a druga do stworzenia ich kopii. W razie awarii jednego z dysków, wszystkie dane wciąż są bezpiecznie przechowywane na drugim. Dla automatycznego backupu użytkownicy systemów Windows mogą wykorzystać dołączone oprogramowanie WD SmartWare, a posiadacze komputerów Mac mają możliwość skorzystania z programu Apple Time Machine.

Maksymalna wydajność i pojemność

W trybie „spanning”, dwudyskowy system łączy obie pamięci w jeden wolumin, działający jako pojedynczy dysk o maksymalnej pojemności. Wbudowany procesor o taktowaniu 800 MHz dostarcza mocy niezbędnej do obsługi nawet najbardziej wymagających aplikacji. Zaprojektowany z myślą o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie technologii Ethernet, osobisty serwer plików My Book Live Duo dostarcza najlepszą w swojej klasie szybkość odczytu, przewyższającą standardowe dyski USB 2.0. Urządzenie jest obecnie dostępne w pojemnościach 4 TB oraz 6 TB.

Osobisty serwer plików od WD

Podobnie jak w przypadku osobistego serwera plików My Book Live, My Book Live Duo łączy się z domową siecią, aby stworzyć współdzielony magazyn danych. Umożliwia to użytkownikom dostęp do plików z każdego urządzenia podłączonego do sieci domowej, lub poprzez Internet – z całego świata. Zdalny dostęp do My Book Live czy My Book Live Duo dostępny jest z każdego komputera poprzez stronę www.WD2go.com lub poprzez mobilne aplikacje WD dla urządzeń, takich jak iPad, iPhone, iPod touch i innych, opartych na systemie Android.

Domowe centrum rozrywki

Poza wymienionymi funkcjami My Book Live Duo posiada wbudowany serwer multimedialny, który umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów, zdjęć i muzyki do każdego urządzenia zgodnego z protokołem DLNA, np. do odtwarzacza multimedialnego WD TV Live, odtwarzaczy Blu-ray Disc, konsol PlayStation 3 lub Xbox 360, a także do najnowszych modeli telewizorów. Użytkownicy mogą także przesyłać multimedia do smartfonów i tabletów, bezpośrednio z dysku, poprzez aplikację mobilną WD 2go.

Cena i dostępność

My Book Live Duo 4 TB dostępny będzie w wybranych sklepach na terenie Polski w sugerowanej cenie 1699 zł. Przewidywana cena za pojemność 6 TB to 2049 zł

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News