Piekielna myszka

Firma Cooler Master znaczącej większości kojarzy się z obudowami, zasilaczami, ewentualnie chłodzeniem. Jednakże do naszego laboratorium trafił elektroniczny gryzoń tejże firmy przeznaczony dla graczy. Nazwa Inferno sugeruje piekielnie gorący produkt. Istotnie trudno przejść obok tego gryzonia obojętnie. Począwszy od opakowania, przez oprogramowanie, na samej myszce kończąc jest na czym zawiesić oko, a właściwie rękę.

Do dyspozycji mamy aż jedenaście klawiszy z czego dziewięć jest w pełni programowalnych. Oczywiście nie brakuje opcji przypisania do każdego z nich makr czy skryptów przydatnych w grach RTS, FPS i MMO. CM Storm Inferno ma wewnętrzną pamięć – 128 KB, zatem zabierając ją ze sobą na rozgrywkę nie tracimy ustawień. Klawisze rozłożone są ergonomicznie, łatwo sięgnąć ale też łatwo rozróżnić unikając przypadkowych kliknięć. Umieszczony w pobliżu lewego klawisza dodatkowy przycisk Rapid Fire ułatwia szybki ostrzał we wszelkiego rodzaju shooterach. Mysz choć wygląda na symetryczną przeznaczona jest dla graczy praworęcznych. Jest bardzo dobrze wyprofilowana i ręka nie najgorzej leży. Jak zawsze tutaj wiele zależy od upodobań. Jedni gracze wolą oprzeć nadgarstek inni wolą trzymać go na myszce. W tym wypadku ci pierwsi będą zadowoleni. Mimo wszystko przed zakupem warto samemu dotknąć i przymierzyć się do tego gryzonia.

Jak przystało na rasowy produkt dla graczy mysz wyposażono w wzmocniony kabelek w oplocie. Sam przewód jest nieco sztywny, ale nie przeszkadza to podczas zabawy. Wtyczka USB jest oczywiście pozłacana. Kilka użytych rodzajów materiałów (gładki i chropowaty plastik oraz guma) podkreślają jej charakter i poprawiają pewność obsługi. Ponadto ten komputerowy gryzoń oferuje rozdzielczość lasera 4000 dpi, częstotliwość próbkowania 1000 Hz i czas reakcji 1 ms. Zgodnie z danymi producenta maksymalna prędkość to 115 cali na sekundę, czyli 292 cm/s. Szybkie i w miarę ciche (w zależności od powierzchni) poruszanie po podkładce zapewniają trzy teflonowe ślizgacze.

Do dyspozycji mamy ponadto wygodny i mocno rozbudowany dostarczany z tym produktem, program do obsługi. Umożliwia tworzenie makr, skrótów, przypisywania klawiszy i ustawiania odpowiedniej rozdzielczości dla każdej osi. Oczywiście możemy eksportować i importować nasze profile.

W rezultacie otrzymujemy produkt w pełni konfigurowalny i kompletny dla każdego gracza. Jeśli zatem jesteśmy entuzjastami gier komputerowych i mamy właśnie wolne środki na koncie to warto zainteresować się CM Storm Inferno.

Robert Dutkiewicz

CM Storm Inferno

Typ: laserowa
Komunikacja: przewodowa USB
Liczba przycisków: 11
Programowanie przycisków: tak
Rolka przewijania: tak
Profil: dla praworęcznych
Gwarancja: 24 miesiące

PLUSY:

programowalne klawisze
profile zapisane w pamięci myszy
duża czułość
estetyczne podświetlenie

MINUSY:

jedynie dla praworęcznych

Cena: 210 zł
Sprzęt do testów dostarczył
: Cooler Master