Projektor z dwoma piórami

Krótkoogniskowy projektor z serii ST - Short Throw (duży obraz z niewielkiej odległości) jest zaprojektowany z myślą o zastosowaniach edukacyjnych.

Nowy model ma nowszą wersję technologii interaktywnej – PointDraw 2.0 umożliwiająca jednoczesną interaktywną pracę dwóch osób. Dzięki temu możliwe jest płynniejsze prowadzenie zajęć – nie trzeba tracić czasu na przekazywanie interaktywnego pióra pomiędzy uczniem a nauczycielem.

Ogromną zaletą tej technologii jest łatwość jej zastosowania – natychmiast po włączeniu projektora i podłączeniu go do komputera – interaktywne funkcje dostępne są bez konieczności przeprowadzania żadnych kalibracji, jak to ma miejsce w przypadku interaktywnych tablic.

Ze względu na zastosowane rozwiązania, projektor ten dedykowany jest do edukacji, sprawdzi się we wszelkich przypadkach zastosowań biznesowych, w których nad prezentowanym materiałem pracuje i dyskutuje jednocześnie kilka osób.

Technologia PointDraw 2.0 to bezprzewodowe pióro – komunikujące się z projektorem falami radiowymi) mające nie tylko funkcjonalności tradycyjnej myszki komputerowej, ale i czułą na dotyk końcówkę. PointDraw 2.0 i dostarczane z projektorem oprogramowanie QDraw pozwala przekształcić dowolną powierzchnie projekcyjną – ścianę czy zwykły ekran – w interaktywną tablicę. Prowadzący prezentację może nie tylko zdalnie sterować komputerem – systemem Windows i wszystkimi aplikacjami, ale i dokonywać dopiski, rysunki, zaznaczenia i podkreślenia na wyświetlanym obrazie (z dowolnej aplikacji). Dokonane w ten sposób dopiski mogą być zapisane w oddzielnym pliku zawierającym oczywiście i oryginalny obraz, na którym czynione były te dopiski. Funkcja Quick Color Change – pozwala na wybór koloru rysowania pomiędzy niebieskim, czerwonym lub czarnym. Power Key – umożliwia wyłączenie projektora bezpośrednio z poziomu pióra. Na uwagę zasługuje końcówka pióra z opatentowanym przez firmę BenQ zakończeniem przypominającym stosowane w tradycyjnych długopisach czy pisakach.

W nowej wersji oprogramowanie QDraw, zaprojektowane zostało do obsługi Trybu – Dual Mode Pen, Interaktywny Program QDraw 2.0 ma teraz dwa paski narzędzi. Jeden przypisany jest do „pióra nauczyciela” i jest konfigurowalny niezależnie od drugiego, przypisanego do „pióra studenta”. Pasek narzędzi studenta jest umieszczony niżej, w niewielkiej odległości od paska nauczyciela. łatwo dostępny dla studentów za pomocą „pióra studenta”, jego konfoguracja jest niezależna od paska narzędzi nauczyciela.

BenQ MP780ST+ wyposażony jest w kartę sieciową LAN i specjalne oprogramowanie, które umożliwia prowadzenie prezentacji z komputera połączonego z projektorem tylko poprzez sieć LAN. Wyświetlany przez projektor obraz może być podzielony na max. 4 części, na których prezentowany jest obraz dostarczany jednocześnie z 4 różnych komputerów. Z jednego komputera można natomiast przesyłać ten sam obraz równolegle do max. 8 projektorów MP780ST. Za pośrednictwem sieci LAN można również zarządzać projektorami w sieci – monitorować ich działanie oraz zmieniać parametry wyświetlanego obrazu.

BenQ MP780ST+ wyposażono w gniazdo do podłączenia mikrofonu oraz 20W głośnik – czyni to z projektora niezależne centrum edukacyjne – do prowadzenia w pełni multimedialnych zajęć potrzebne jest tylko źródło sygnału – komputer, pendrive czy sieć LAN.

Funkcja USB Reader umożliwia prowadzenie prezentacji zapisanych na nośniku typu pendrive bez podłączania projektora do komputera – obsługiwane formaty: tiff, JPG, bmp, gif, png.

BenQ MP780ST+ dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 7 039 zł (z VAT). Gwarancja 3 lata door-to-door (na lampę: 12 miesięcy lub 2 000 godzin pracy).