Uważaj na kupony upominkowe McDonald’sa

Eksperci z firmy Trend Micro ostrzegają przed spamem, który coraz częściej pojawia się w sieci i który wprowadza w błąd użytkowników mediów społecznościowych.

Oszuści wykorzystują wzrost zainteresowania klientów atrakcyjnymi ofertami w trakcie sezonu przedświątecznego oraz podczas noworocznych wyprzedaży. Niedawno umieścili na Twitterze spam, który namawia użytkowników Twittera do kliknięcia w skrócony link zawierający tag „#mcdonalds gift card”. McDonald’s to doskonale znana na całym świecie marka, która (podobnie jak wiele innych firm) rzeczywiście posiada w swojej ofercie kupony i karty upominkowe dla klientów.

Skrócony link prowadzi na stronę portalu randkowego dla dorosłych

P

o bliższym przyjrzeniu się skróconym linkom okazuje się, że adresy URL nie mają nic wspólnego z kuponami upominkowymi McDonalds.

Linki prowadzą natomiast na taką oto stronę:

Skrócony link prowadzi na stronę portalu randkowego dla dorosłych

Skrócony link prowadzi na stronę portalu randkowego dla dorosłych

Naciśnięcie przycisku „Join Now”

zaczyna serię przekierowań, po czym ostatecznie prowadzi nas na stronę portalu randkowego dla dorosłych.

Adres URL użyty w tym ataku został uznany przez ekspertów z firmy Trend Micro za złośliwy, ponieważ wykorzystano go do oszustwa. Przynęta w postaci tagu „#mcdonald’s gift card” z pewnością może przekonać niektórych użytkowników, że chodzi o prawdziwe karty i kupony dostępne za darmo lub ze zniżką.

0
Źródło: Trend Micro
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.