Steve Jobs aż do śmierci trzymał przy łóżku list od Billa Gatesa

Mimo wielu gorzkich słów wypowiedzianych przed kamerami, wygląda na to, że prywatnie Bill Gates i Steve Jobs bardzo się nawzajem szanowali.
Bill Gates i Steve Jobs
Bill Gates i Steve Jobs

Bill Gates w wywiadzie dla Telegraph.co.uk zdradził, że tuż przed śmiercią Steve’a Jobsa, wysłał mu pożegnalny list. Nie zdradził jednak jego treści. –

Napisałem Steve’owi o tym, jak powinien być zadowolony z tego, czego dokonał i z firmy, którą stworzył. Napisałem o jego dzieciach, które miałem okazję poznać — zdradził tylko. Wdowa po Jobsie zdradziła, że Jobs bardzo ucieszył się z tego listu. Trzymał go przy łóżku aż do śmierci.

Były czasy, jak te początków Macintosha, kiedy to więcej ludzi od nas nad nim pracowali, niż od nich. A byliśmy rywalami. Komputery osobiste, nad którymi ja pracowałem, miały nieporównywalnie większy udział na rynku, niż te Apple’a, aż do ostatnich pięciu czy sześciu lat, kiedy Steve wykonał wspaniałą robotę dotyczącą Maka, iPhone’a i iPada. To niesamowite osiągnięcie, szanowaliśmy wzajemnie swoją pracę — zdradza Gates. Były szef Microsoftu zdradził również, że po porzuceniu swojej firmy, by zająć się filantropią, stosunki jeszcze bardziej się polepszyły. –

Steve i ja zorganizowaliśmy raz konferencję, i nie mógłby być już bardziej miły. Aż do ostatniego roku spędziłem z nim sporo czasu — mówi Gates.

Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.