Subzero Sense w płytach głównych Asus

Funkcja Subzero Sense umożliwi użytkownikowi dokonanie dokładnych pomiarów temperatury podczas chłodzenia LN2, nawet, gdy spadnie ona mocno poniżej zera.

Asus ROG Rampage IV

Asus ROG Rampage IV

Subzero Sense to funkcja, która dokonuje precyzyjnych pomiarów w systemach LN2, gdzie temperatura może osiągać poziom nawet -193゚C. Dzięki temu, overclockerzy mogą odpowiednio kontrolować działanie systemów chłodzących ciekłym azotem. Płyta główna ROG Rampage IV Extreme wykorzystuje nową technologię Subzero Sense, aby zapewnić entuzjastom najwyższe możliwości przetaktowywania.

Co ważne, dzięki nowemu gniazdu X-Socket możliwe jest przeniesienie systemów chłodzących opartych na LGA 1366 oraz kontenery LN2 do nowych płyt z LGA 2011. Gracze mogą oszczędzić pieniądze i korzystać z wydajnego systemu chłodzenia, do którego są przyzwyczajeni. Dodatkowo, przycisk OC współpracuje z portem DVI dowolnej podłączonej karty graficznej, wyświetlając na bieżąco informacje statystyczne i parametry systemu, które użytkownicy mogą modyfikować i od razu zwiększać taktowanie, uzyskując odpowiednie dane bez potrzeby korzystania z zewnętrznego monitora, czy notebooka. Przycisk OC działa niezależnie od zasobów systemowych, nie zmniejsza wydajności i nie ma wpływu na wyniki testów porównawczych.