Superwytrzymałe płyty główne dla graczy

Kondensatory firmy Nichicon zastosowane w płytach głównych ASUS z serii ROG obniżają temperaturę pracy do 20%, wydłużając żywotność podzespołów, zdaniem Asusa, pięciokrotnie.
Wytrzymałe płyty główne od Asusa

Wytrzymałe płyty główne od Asusa

Jednym z kluczowych czynników różnicujących rodzinę płyt ROG od innych rozwiązań są kondensatory Black Metallic, które zostały zaimplementowane w najnowszej serii płyt ROG X79. Jaki jest tego powód? Cóż, wszyscy wiemy, że system pracujący na wysokich obciążeniach potrzebuje odpornej płyty głównej, co w sumie będzie gwarantowało stabilne i niezawodne zasilanie, a dobrej jakości elementy zasilania wpływają na wytrzymałość produktu. Dlatego też dzięki płytom z serii Asus ROG Rampage IV Extreme / Formula / GENE użytkownicy mogą, jak zapewnia Asus, swobodnie pozwolić sobie na granie w wymagające gry, intensywny overclocking bez potrzeby ciągłego zamartwiania się o kondensatory. Ich odporność na tętnienia prądu jest spora, sięga 5 000 mA rms, podczas gdy średni kondensator wytrzymuje 3 000 mA rms, po czym zaczynają się problemy i stabilność cierpi. Wytrzymałe kondensatory Black Metallic mogą pracować przez 10 000 godzin (nawet podczas pracy w temperaturze 105°C), a tranzystory NexFET Power Block mogą wytrzymać pięciokrotnie większe obciążenia, niż ich standardowe odpowiedniki.

Karta muzyczna SupremeFX III wykorzystuje kondensator 1500uF, który zmniejsza wahania sygnału elektrycznego. Gwarantuje on ponoć stabilne, czyste i precyzyjne brzmienie dźwięku, niezbędne w grach komputerowych.

Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.