CeBIT 2012: AOC zaprezentuje całą plejadę monitorów

Monitor jako centrum rozrywki? Taką propozycję ma dla nas AOC.

Odwiedzający stoisko AOC w Hanowerze będą mogli dokładnie obejrzeć model 23″ ze stacją dokującą do iPhone’a oraz nowy model wyświetlający obraz w 3D. AOC zapowiada także wprowadzenie do sprzedaży przenośnego monitora na USB oraz nowej serii monitorów klasy biznesowej.

„Wszystko w jednym” dla posiadaczy urządzeń iPhone

oraz iPod

Nowy model e2343Fi stanowi połączenie współczesnych technologii wyświetlania z koncepcją kierowaną do milionów użytkowników urządzeń Apple. Model ten o przekątnej ekranu 58,5 cm (23′′) ma w swojej podstawie wbudowaną stację dokującą do podłączania różnych modeli iPhone’ów i iPodów. Dzięki dużej przekątnej ekranu zdjęcia i filmy z iPhone’a można więc wygodnie wyświetlać w pełnej krasie – ten przyjazny dla środowiska monitor Full HD z podświetleniem LED 37-krotnie zwiększa powierzchnię wyświetlania iPhone’a. Głośniki SRS, dyskretnie wkomponowane w podstawę, dostarczają dźwięku, jak obiecuje AOC, wysokiej jakości. Model e2343Fi może być centrum multimedialnym, na którym można odtwarzać filmy z YouTube lub innych źródeł przy jednoczesnym wyświetlaniu zawartości urządzeń Apple.

Kontrast dynamiczny (DCR) modelu AOC e2343Fi wynosi 50 000 000:1 (typowo 1000:1), a czas reakcji 2 milisekundy (szary-szary), dlatego model powinien sprawdzić się w wymagających filmach i grach. Dzięki zastosowaniu technologii LED monitor jest bardzo płaski — ma grubość 12,9 mm — i stylistyką pasuje do urządzeń i gadżetów Apple. Cena oraz termin, kiedy model trafi do sprzedaży, nie zostały jeszcze ustalone.

Monitor 3D prawie bez obramowania

Kolejnym nowatorskim urządzeniem firmy AOC jest monitor d2357Ph. Model ten, wyposażony jest w podświetlenie LED i polaryzacyjną technologię 3D. Cienka rama monitora ma szerokość t5,8 mm, a grubość samego monitora to 10,6 mm. Model ten ma ekran o przekątnej 58,5 cm (23″), Konstrukcja tego monitora umożliwia jego zastosowanie w konfiguracjach wielomonitorowych (dwa lub trzy monitory obok siebie). Natomiast po zdemontowaniu czarno-srebrnej podstawy monitor można łatwo przerobić na wielką ramkę na zdjęcia cyfrowe.

Monitor d2357Ph wyświetla zdjęcia, filmy i gry oraz aplikacje biurowe i strony internetowe w rozdzielczości Full-HD (1920 x 1080 pikseli). Po założeniu okularów polaryzacyjnych (w zestawie) pasywna technologia 3D pozwala oglądać obraz w stereoskopowej głębi. Za pomocą klawisza skrótu dołączone do monitora oprogramowanie może rozpocząć konwertowanie materiałów 2D (np. zdjęć) na obraz 3D.

Krótki czas reakcji (2 ms), szeroki kąt widoczności obrazu (170° w poziomie i 160° w pionie) oraz wysoki współczynnik kontrastu (dynamiczny 20 000 000:1; typowy 1000:1) pozwoliły uzyskać, jak zapewnia AOC, ostry i wyrazisty obraz. Dwa dyskretnie ukryte głośniki zapewnić powinny przyzwoity odbiór dźwięku. Cena oraz termin, kiedy model trafi do sprzedaży, nie zostały jeszcze ustalone.

Monitor USB e2251Fwu:

przenośny i uniwersalny

Podobnie jak d2357Ph, model e2251Fwu jest wyposażony w zdejmowaną podstawę i może zostać przekształcony w dużą ramkę na zdjęcia cyfrowe o przekątnej 21,5″ (54,6 cm).

Jednak ten wyświetlacz Full HD ma pewną dodatkową, specjalną funkcję – zarówno sygnał, jak i zasilanie są dostarczane przez jeden przewód USB. Dzięki niewielkiej masie (2,65 kg) model e2251Fwu można łatwo przenosić. Natomiast typowa wartość kontrastu 1000:1, duża jasność obrazu (200 cd/m2) oraz szeroki kąt widoczności pozwalają prezentować materiały w wysokiej jakości kilkorgu widzom jednocześnie. Monitor można umieścić na stoliku do kawy i wspólnie ze znajomymi obejrzeć film lub zdjęcia. Można go również zabrać na spotkanie biznesowe w celu poprowadzenia prezentacji. Cena oraz termin, kiedy model trafi do sprzedaży, nie zostały jeszcze ustalone.

Nowa linia biznesowa: monitory serii 60ID

Nowa linia 60ID obejmuje szeroką gamę profesjonalnych wyświetlaczy z podświetleniem LED, o przekątnych od 18,5′′ (47 cm) do 24′′ (61 cm). Modele mają różne parametry techniczne, rozdzielczość, złącza oraz cechy ergonomiczne; nowością jest wbudowany jonizator wysokonapięciowy do oczyszczania powietrza.

Aktualnie najlepiej sprzedające się modele

Oprócz tych innowacji AOC zaprezentuje obecnie sprzedawane monitory, m.in. i2353Fh. Ten płaski monitor 23″ ma podświetlenie LED i grubość 9,6 mm. Podobnie jak wszystkie monitory AOC z podświetleniem LED, i2353Fh jest wytwarzany w sposób przyjazny dla środowiska, bez użycia rtęci.