Donald Tusk: „Wstrzymaliśmy ratyfikację ACTA!”

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej wyraził żal do urzędników, którzy nie dopilnowali polityki dialogu w kwestii wolności internetowej. Ratyfikacja ACTA została zawieszona.
Pierwsze prawdziwe zwycięstwo przeciwników ACTA

Pierwsze prawdziwe zwycięstwo przeciwników ACTA

Wielotysięczne manifestacje w większości większych miast Polski przyniosły w końcu efekt: rząd się najwyraźniej przestraszył utraty młodego elektoratu i oświadczył dziś, że ratyfikacja ACTA przez polski parlament została zawieszona. Premier przyznał, że porozumienie było konsultowane głównie z jedną z zainteresowanych stron, a powinno być konsultowane z obiema. –

Przeważały instytucje, organizacje i środowiska związane z nadawcami i twórcami, niż z użytkownikami i nabywcami w Internecie — przyznał premier.

Dodał, że przy tej okazji ACTA zostanie jeszcze raz zbadane, czy jest bezpieczne dla obywateli. To, co nas szczególnie zaciekawiło, to deklaracja premiera Tuska dotycząca istniejącego prawa. Stwierdził on, że może być również krzywdzące dla obywateli, dlatego musi być przeanalizowane i, w razie potrzeby, zmodyfikowane

Pierwsza debata z Internautami będzie transmitowana przez Internet i zaplanowana jest na poniedziałek na godzinę 14:00. Szczegóły dotyczące spotkania mają zostać podane wkrótce.

0
Źródło: gazeta.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.