Google stworzył niesamowite okulary dla Terminatora

Android zaczął od smartfonów, ale obecnie jest praktycznie wszędzie: w laptopach, tabletach, samochodach a nawet lodówkach. Google przeniesie swój system do zupełnie nowego wymiaru.
Okulary Google'a ponoć przypominają model Oakley Thump

Okulary Google’a ponoć przypominają model Oakley Thump

Potwierdziły się plotki, o których informowaliśmy tydzień temu. Google pracuje nad swoimi własnymi… okularami, w których ma być zainstalowany system operacyjny Android. Same okulary będą mogły wyświetlać treści na powierzchni jednego ze swoich „szkieł”, a nawigowanie pomiędzy nimi ma się odbywać bez użycia rąk.

Okulary będą wyposażone w modem 3G lub 4G, odbiornik GPS i czujniki ruchu. Nawigacja odbywa się za pomocą ruchów głową i ponoć jest „szalenie intuicyjne” (aczkolwiek to opinia pracowników Google’a).

Okulary będą zintegrowane z usługami Google, takimi jak Mapy, Goggles czy Współrzędne i będą oparte całkowicie na przetwarzaniu w chmurze, dane z nich będą non-stop wysyłane na serwery Google i tam przetwarzane.

Okulary będą wyposażone też w aparat niskiej rozdzielczości, dzięki czemu będą mogły prezentować użytkownikowi rzeczywistość rozszerzoną i reklamy. Jak zapewniają pracownicy Google, został położony szczególny nacisk na ochronę prywatności użytkownika, tak, by dane rejestrowane przez obiektyw nie mogły być przez nikogo wykorzystane.

Urządzenie ma pojawić się w sprzedaży w tym roku, w cenie około 600 dolarów.

Źródło: Bits Blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.