Lenovo ma świetne wyniki sprzedaży, rekordowy udział w rynku

Lenovo zanotowało w minionym kwartale rekordowe wyniki sprzedaży oraz największy w historii udział w rynku komputerów PC.
Lenovo notuje świetne wyniki sprzedaży

Lenovo notuje świetne wyniki sprzedaży

Grupa Lenovo poinformowała o wynikach za trzeci kwartał roku finansowego, który zakończył się 31 grudnia 2011 r. Grupa uzyskała w nim rekordowy poziom sprzedaży kwartalnej, przychodów przed opodatkowaniem i udziału w rynku. Jest to też 11 kwartał z rzędu, w którym firma Lenovo wyprzedza pod względem wzrostu całą branżę. Już dziewiąty kwartał z rzędu firma rozwija się szybciej niż którykolwiek z czterech największych producentów komputerów PC. Sukces ten wynika z nieustającej koncentracji firmy na zrównoważonym wzroście we wszystkich regionach geograficznych, segmentach klientów i liniach produktowych.

W ciągu trzeciego kwartału firma Lenovo odnotowała swój największy w historii udział w rynku światowym — na poziomie 14,0% oraz największy w historii udział w rynku chińskim: 35,3%. Stanowi to wzrost o odpowiednio 3,7 i 3,1 punktu procentowego rok do roku.

W trzecim kwartale roku finansowego przychody Lenovo przed opodatkowaniem wzrosły o 59% w ujęciu rok do roku do rekordowego poziomu 192 milionów USD.

Zysk brutto firmy za trzeci kwartał zwiększył się o 47% w ujęciu rok do roku i sięgnął 954 milionów USD z marżą brutto na poziomie 11,4%. Zysk operacyjny za trzeci kwartał wyniósł 193 miliony USD, a zysk przypadający na akcjonariuszy wzrósł o 54% w ujęciu rok do roku do poziomu 153 milionów USD.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.