LG i zupełnie nowe wzornictwo smarfonów

Na targach MWC 2012 LG Electronics przedstawi nową strategię w segmencie urządzeń mobilnych.

„Wzornictwo jest dla użytkowników najważniejszym lub drugim z kolei czynnikiem decydującym o wyborze telefonu” — powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny LG Mobile Communications Company.

„W przypadku smartfonów, zdarzało nam się podchodzić do tego zagadnienia w sposób funkcjonalny, jednak wraz z serią L-Style wracamy do naszych korzeni. Firmie LG zawsze zależało na dostosowaniu produktów do stylu życia użytkowników”.

Linię stylistyczną L-Style charakteryzuje pięć elementów estetycznych: Modern Square Style, który sprawia, że telefon można wygodnie trzymać w ręku, Floating Mass Technology, czylizredukowana grubość urządzenia, Seamless Layout który zapewnia intuicyjny, zdaniem LG, układ klawiszy, Harmonized Design Contrast, polegający na wyważonym zastosowaniu metalicznych elementów obudowy oraz Sensuous Slim Shape, czyli smukły kształt, który ma przyciągać uwagę.

Trzy nowe smartfony, które zostaną przedstawione na targach MWC, będą należeć do linii L-Style. Pierwszym modelem będzie Optimus L3 (w Polsce zadebiutuje jako Swift L3), z wyświetlaczem 3,2-calowym, którego premiera w Europie odbędzie się już w marcu. Następnie, w pierwszej połowie roku, na rynku pojawią się dwa inne urządzenia z systemem operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich: Optimus L5 (Swift L5) z wyświetlaczem 4,0- calowym i oraz Optimus L7 (Swift L7) z 4,3-calowym ekranem.