MWC 2012: 10 cali, cztery rdzenie i Ice Cream Sandwich w tablecie

MediaPad 10 FHD to szybki multimedialny tablet, wyposażony w czterordzeniowy procesor Huawei 1,5 GHz, system operacyjny Google Android 4.0 i 10-calowy ekran IPS HD o wysokiej rozdzielczości.

„Większość klientów wykorzystuje tablety do rozrywki, np. gier, multimediów, przeglądania stron www i czytania e-booków” — mówi Richard Yu, prezes Huawei Device.

„Stworzyliśmy Huawei MediaPad 10 FHD, wyjątkowy tablet, który wyróżnia się pod względem szybkości, mocy, komfortu przeglądania sieci, jakości obrazu i dźwięku. Wszystkie cechy zamknęliśmy w kompaktowej i poręcznej obudowie.”

Huawei MediaPad 10 FHD to najprawdopodobniej najszybszy obecnie tablet czterordzeniowy, którego sercem jest stworzony przez Huawei procesor K3 z zegarem 1,5 GHz – najmniejszy czterordzeniowy procesor dostępny na rynku. Wydajny procesor, który wspiera także układ graficzny urządzenia, ma zapewniać szybką pracę i wysoką wydajność grafiki 3D, dzięki czemu tablet nadaje się do oglądania filmów HD lub rozbudowanych gier z grafiką trójwymiarową. Huawei MediaPad 10 FHD ma także możliwość łączenia się z szybkimi sieciami bezprzewodowymi o prędkości do 84 Mbps (HSPA+ 21/42/84Mbps), obsługując jednocześnie szereg standardów sieciowych, m.in. LTE.

Zastosowany w urządzeniu ekran dotykowy z matrycą IPS cechuje się najwyższą wśród obecnie dostępnych tabletów rozdzielczością HD 1920×1200 i pełną obsługą funkcją multi-touch. Huawei MediaPad 10 FHD korzysta z technologii Dolby Surround, świetnie sprawdzającej się podczas grania, oglądania filmów HD i słuchania muzyki. Tablet wyposażono w 8-megapikselową tylną kamerę z funkcją auto-focus i przedni aparat o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Aby ułatwić nagrywanie i przechowywanie zdjęć i filmów, MediaPad 10 FHD wyposażony jest w 2GB pamięci RAM.

Jednolita obudowa urządzenia wykonana jest z najmodniejszych obecnie stopów aluminium, dzięki czemu tablet ma efektowny, minimalistyczny i jasny wygląd. Urządzenie ma 8.8mm grubości i waży 598g.

Huawei MediaPad 10 FHD to przedstawiciel czwartej generacji tabletów Huawei, po modelach IDEOS S7, IDEOS S7 Slim oraz MediaPad. Premiera Huawei MediaPad 10 FHD na świecie planowana jest w drugim kwartale 2012 roku.