MWC 2012: Windows Phone Tango zadebiutuje w kwietniu

Nokia, podczas prezentacji Lumii 610, zdradziła datę premiery Windows Phone Tango.

Nokia Lumia 610

Nokia Lumia 610

Wygląda na to, że aktualizację do Tango dostaną wszyscy posiadacze Windows Phone, nie tylko ci, którzy kupią nowy telefon. Główne zmiany w systemie to poprawiona obsługa chińskiego języka i chińskich sieci komórkowych, a także obniżenie minimalnych wymagań sprzętowych do 256 MB pamięci RAM i procesora Qualcomm MSM7X27A S1 800 MHz. Jest jednak pewien haczyk: na najtańszych smartfonach, spełniających wyłącznie minimalne wymagania, nie będzie dostępna funkcja Bing Local Scout i automatyczna synchronizacja zdjęć ze SkyDrive (można to robić ręcznie). Nie będą też działać niektóre gry i programy z Marketplace (informacja o tym zostanie wyświetlona przed próbą pobrania i instalacji).

Niestety, wciąż nie wiadomo na pewno, czy Tango zadebiutuje na Zune dla wszystkich do pobrania. Zgadujemy, że tę wersję Windows Phone otrzymają wyłącznie producenci sprzętu, by mogli integrować system z nowymi smartfonami.

Pojawił się też nowy pakiet SDK dla Windows Phone, pozwalający deweloperom testować aplikacje przy dostępnych 256 MB pamięci RAM. Póki co, to wersja rozwojowa pakietu, nie nadająca się do publikacji aplikacji na Marketplace.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News