Najmniejszy bezprzewodowy router na świecie

Miniaturowy router TP-Link już w sklepie Chip.pl

Urządzenie marki TP-Link sprawdzi się między innymi w podróży. Na przykład do szybkiego zestawienia hotspota w pokoju hotelowym przez podłączenie kabla sieci WAN do portu urządzenia i wprowadzenie domyślnego hasła. Produkt o rozmiarach 57 x 18 mm jest znacznie mniejszy niż paczka papierosów czy karta kredytowa.

Dzięki temu router TL-WR702N sprawdzi się przy współpracy z tabletami, smartfonami, przenośnymi konsolami do gier i innymi mobilnymi urządzeniami bezprzewodowymi. Nowe urządzenie TP-Link umożliwia współdzielenie połączenia w średniej wielkości pomieszczeniu przy prędkości do 150Mbps. Praca może odbywać się w kilku różnych trybach: AP, routera, mostu, klienta oraz wzmacniacza sygnału. Taka elastyczność zapewnia użytkownikom możliwie największą ilość możliwych zastosowań.

Przesyłane dane są szyfrowane protokołem WPA-PSK/WPA2-PSK, a zabezpieczenia sieci bezprzewodowej są włączone domyślnie. Zasilanie mini routera możliwe jest przez zasilacz podłączony do portu micro USB lub komputer. Podczas podróży, użytkownicy mogą podłączyć router TL-WR702N do portu USB komputera i współdzielić z innymi bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Cena urządzenia w internetowym sklepie Chip.pl oraz salonach Komputronik wynosi ok. 80 zł.