Nowość od Intela – zestaw chłodzenia wodnego Thermal Solution

Kompaktowe, bezobsługowe i wstępnie zmontowane systemy chłodzenia wodnego cieszą się coraz większą popularnością. Intel nie pozostaje w tyle.

Intel Thermal Solution RTS2011LC opracowany został przez firmę Asetek

Intel Thermal Solution RTS2011LC opracowany został przez firmę Asetek

Cały system składa się z trzech elementów – bloku wodnego z pompą, węży transportujących ciecz oraz radiatora z wentylatorem o średnicy 120 mm. Największa przewaga tego typu systemów nad standardowymi wynika z faktu, że w momencie zakupu są praktycznie gotowe do uruchomienia, a dowolność lokalizowania ich w obudowie ograniczona jest jedynie długością węży, która wynosi 32 centymetry.

Blok wodny o miedzianej podstawie zintegrowany jest z pompą, natomiast aluminiowy radiator o optymalnym przepływie cieczy współpracuje ze skutecznie schładzającym go wentylatorem. Cooler z PWM obraca się z prędkością od 800 do 2200 obrotów na minutę, generując przepływ powietrza do 125 m3 / h. Zestaw taki sprosta wysokim wymaganiom, a co równie ważne – jego wydajność idzie w parze z niskim poziomem emitowanego hałasu – 21 dB przy niskich obrotach.

Intel Thermal Solution RTS2011LC można już kupić w Polsce, cena detaliczna w sklepie Madtech.pl wynosi 399 złotych brutto.

0
Źródło: MADtech.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.