Nvidia i HP stworzyły nową formę stacji roboczych

HP Z1 Workstation to pierwsza na świecie stacja robocza typu All-in-One, która została wyposażona w profesjonalne karty graficzne Nvidia Quadro.

Stacja robocza HP Z1 wyposażona jest w 27-calowy monitor, który można otworzyć w sposób przypominający podniesienie maski samochodu, co znacznie ułatwia wymianę części i modernizację komputera bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Elegancka obudowa komputera zajmuje niewiele miejsca, ale w żaden sposób nie ogranicza możliwości pracy z aplikacjami 3D wykorzystywanymi przez projektantów, inżynierów oraz profesjonalistów odpowiedzialnych za media cyfrowe i branżę rozrywkową.

Kluczowym elementem stacji Z1 jest nowa linia procesorów graficznych Nvidii. Nowe układy pobierają mniej mocy i wydzielają mniej ciepła, a przez to nie muszą być intensywnie chłodzone. Ciche procesory graficzne Quadro 500M, Quadro 1000M, Quadro 3000M i Quadro 4000M zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o stacjach roboczych typu all-in-one i zapewniają możliwość dobrania układu graficznego do własnych potrzeb.

Karty obsługują do 2GB szybkiej pamięci GDDR5.. Dynamiczna teselacja pozwala na tworzenie bardziej szczegółowych brył, co ułatwia komponowanie rzeczywistych środowisk i scen. Architektura obliczeń równoległych CUDA, zaimplementowana w komercyjnym oprogramowaniu takich firm jak Adobe czy Autodesk, zwiększa ich wydajność dzięki uwolnieniu procesora centralnego od złożonych obliczeń.

Cena mobilnej stacji roboczej HP zaczyna się od 1899 dolarów. Szczegóły znajdziecie klikając tutaj.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.