Pentax – kompakt, który stawia na jakość i… styl

K-01 jest fajną propozycją dla fotografów szukających łatwego w obsłudze aparatu z wymienną optyką jak i również dla aktualnych użytkowników lustrzanek Pentax szukających drugiego aparatu o niepowtarzalnym stylu.

W aparacie Pentax K-01 znajdziemy matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 16,28 megapikseli. Mamy też możliwość wykonania szybkich zdjęć seryjnych 6 klatek na sekundę, dysponujemy bardzo szerokim zakresem czułości do 25 600 ISO oraz trybem wideo HD o z dźwiękiem stereo.

Chciałem zaprezentować połączenie jakości i wiedzy w dziedzinie fotografii. Niektóre z moich szczególnie ulubionych aparatów fotograficznych to produkty Pentax. Chciałem więc wrócić do korzeni tej marki, jej jakości, i spróbować stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i zarazem coś, co stanie się ikoną współczesności — mówi Marc Newson.

Najważniejszą cechą nowego aparatu jest bagnet K, czyli kompatybilność ze wszystkimi obiektywami Pentax. A to jego ważna zaleta ze względu na fakt, że obecnie Pentax pozostaje jedynym bezlusterkowcem oferującym tak dużą liczbę dostępnych obiektywów (214 modeli, wliczając w to nowy obiektyw 40mm XS). Do dziś Pentax sprzedał na całym świecie 20 milionów sztuk obiektywów.

Aparat oferowany będzie z nowym, stałoogniskowym obiektywem smc PENTAX-DA 40mm F2.8 XS. Warto podkreślić, iż jest to aktualnie najcieńszy wymienny obiektyw na świecie.

K-01 z obiektywem smc 40mm XS będzie dostępny od 15 marca 2012 r.

0
Źródło: Pentax
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.