Rodzina narzędzi Microsoft System Center

Pełny zestaw rozwiązań do zarządzania środowiskiem IT w firmie

Produkty System Center tworzą razem spójne środowisko, dzięki któremu działy IT mogą sprawnie wykonywać swoją pracę, a zarazem są w stanie skutecznie wspierać działania biznesowe.

W skład rodziny Microsoft System Center wchodzą:

  • Microsoft System Center Configuration Manager
  • Microsoft System Center Operations Manager
  • Microsoft System Center Essentials
  • Microsoft System Center Data Protection Manager
  • Microsoft System Center Virtual Machine Manager
  • Microsoft System Center Service Manager
  • Microsoft Opalis

SYSTEM CENTER CONFIGURATION MANAGER

Rozwiązanie do instalacji i konfiguracji serwerów, komputerów klienckich oraz innych urządzeń w środowiskach fizycznych, wirtualnych, rozproszonych i mobilnych. Umożliwia inwentaryzację sprzętu i oprogramowania i poziomu ich wykorzystania, monitoruje zmiany konfiguracji w infrastrukturze, zapewniając jej zgodność z wymaganiami firmowymi i prawnymi.

SYSTEM CENTER OPERATIONS MANAGER

Rozwiązanie do centralnego monitorowania systemów, aplikacji oraz urządzeń w obrębie heterogenicznej infrastruktury IT. Zapewnia stałą kontrolę stanu i wydajności serwerów Microsoft, Unix i Linux, a także działających w danym środowisku programów. Posiada system wczesnego ostrzegania o potencjalnych problemach, który w połączeniu z bazą wiedzy o dostępności sprzętu i oprogramowania ułatwia optymalizację infrastruktury, diagnostykę i decyzje zakupowe.

SYSTEM CENTER ESSENTIALS

Rozwiązanie do zarządzania systemami IT specjalnie zaprojektowane dla średniej wielkości firm. Zapewnia ujednolicone rozwiązanie z jedną konsolą do zarządzania szerokim zakres zadań w obrębie fizycznych i wirtualnych serwerów, klientów, sprzętu, oprogramowania i usług IT. Jest łatwe do wdrożenia i utrzymania. Pomaga uprościć złożone procesy zarządzania w celu zwiększenia efektywności IT.

SYSTEM CENTER DATA PROTECTION MANAGER

Rozwiązanie do ciągłego tworzenia oraz natychmiastowego przywracania kopii zapasowych serwerów SQL Server, Microsoft Exchange Server, SharePoint Portal Server, Microsoft Virtual Server oraz serwerów plików Windows Server.

SYSTEM CENTER VIRTUAL MACHINE MANAGER

Rozwiązanie to rozwiązanie do centralnego zarządzania i konsolidacji zasobów IT w heterogenicznych środowiskach wirtualnych. Umożliwia konfigurowanie i instalowanie nowych maszyn wirtualnych oraz centralne zarządzanie infrastrukturą fizyczną i wirtualną za pośrednictwem jednej konsoli.

SYSTEM CENTER SERVICE MANAGER

Rozwiązanie pozwalające opisać i zautomatyzować procesy zarządzania usługami IT. Umożliwia definiowanie procesów w oparciu o najlepsze praktyki ITIL oraz MOF, ich automatyczne uruchamianie, monitorowanie poprawności realizacji, a także całościową analizę i raportowanie realizacji procesów.

OPALIS

Rozwiązanie do integracji i budowania przepływów pracy pomiędzy narzędziami do zarządzania infrastrukturą IT. Umożliwia automatyczne uruchamianie sekwencji zadań realizowanych przez poszczególne elementy infrastruktury.

Więcej informacji na temat produktów System Center można znaleźć pod adresem: www.microsoft.com/poland/systemcenter

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News