Skąd jesteś? Stadjestem.pl.

Dzięki portalowi użytkownicy w prosty sposób nawiążą relacje z osobami, które pochodzą z tej samej miejscowości, co oni i mieszkają teraz w ich okolicy. Zbudują też społeczności wokół miejsc, które szczególnie lubią.
Stąd jestem

Stąd jestem

U podstaw Stadjestem.pl leży przekonanie, że miejsca, z którymi jesteśmy związani to doskonała płaszczyzna nawiązywania kontaktów, odświeżania starych i tworzenia nowych relacji. – Myślę, że każdy jest ciekawy, czy w pobliżu mieszkają i co robią inne osoby pochodzące z tych samych stron. Ponadto Stadjestem.pl pozwala na przenoszenie do sieci każdej realnej lokalizacji. Może to być na przykład najlepsza miejscowość na wakacje, ulubiona knajpa czy jakieś zakamarki, które były bazą spotkań ze szkolnymi przyjaciółmi. Dzięki temu portal jest atrakcyjny również dla tych osób, które od urodzenia mieszkają w tym samym miejscu – mówi Łukasz Tabin, współtwórca Stadjestem.pl.

W panelu rejestracyjnym znajdziemy wszystkie polskie miejscowości, posegregowane według gmin oraz wszystkie stolice europejskie. Dzięki temu do serwisu może przystąpić zarówno mieszkaniec małej wioski, jak i Polak mieszkający w którejś z europejskich metropolii.

Wyróżnikiem witryny jest także funkcjonalność. – Zależało nam na tym, by nie komplikować nadmiernie profilu użytkownika. Poza opcjami pozwalającymi realizować ideę portalu, czyli tworzyć obraz ulubionych miejsc i kreować własny wizerunek, zaproponowaliśmy tylko te, które są najczęściej wykorzystywane przez uczestników społeczności internetowych, czyli poster (przestrzeń dyskusji), wysyłanie wiadomości oraz komentarze do wpisów i zdjęć – mówi Marcin Trydeński, współtwórca Stadjestem.pl.

W serwisie można zakładać indywidualne galerie i tworzyć opisy miejsc, wymieniać się publicznymi i prywatnymi wiadomościami, komentować wpisy i zdjęcia znajomych oraz oczywiście wyszukiwać interesujące nas osoby. W zakładce „Moje kontakty”, poza standardową grupą znajomych, znajdziemy również grupę „Krajanie”. – Krajanie to wszyscy Ci użytkownicy portalu, którzy spełniają jednocześnie dwa kryteria – pochodzą z tej samej miejscowości i mieszkają obecnie w tej samej okolicy, co my. Dzięki temu każdy użytkownik logując się do serwisu automatycznie widzi osoby ze swoich rodzinnych stron i może od razu skontaktować się z nimi – wyjaśnia Marcin Trydeński.

Mamy nadzieję, że nasza propozycja pozwoli nie tylko w nowoczesny i przyjazny sposób promować ideę małych ojczyzn, ale będzie też źródłem dobrej zabawy związanej z wszystkimi ważnymi dla nas miejscami i osobami, które je tworzą, a które z różnych powodów chcemy bliżej poznać – podsumowuje Łukasz Tabin.

Wydawcy portalu Stadjestem.pl planują do końca roku uruchomić jego anglojęzyczną wersję.

0
Źródło: LTM Communications
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.