Tribler – nowy system wymiany plików, którego nie zamknie nawet FBI!

"By go zdjąć, będziecie musieli zdjąć Internet" - odgrażają się twórcy nowego systemu wymiany plików, który zastąpi Megaupload i podobne mu strony.
Triblera nie zamkną nawet amerykańskie władze

Triblera nie zamkną nawet amerykańskie władze

Tribler, bo tak nazywa się nowe oprogramowanie do wymiany plików przez Internet, nie może być zamknięty przez władze, ani jakąkolwiek organizację antypiracką, twierdzą twórcy. Jest to system zbudowany w oparciu o sieć BitTorrent, jednak został dopracowany w najmniejszym szczególe, by nie można go było odłączyć żadną metodą. Jak twierdzi dr Pouweise z Delft University of Technology, Tribler nie ma żadnego centralnego punktu, który można by zaatakować. To oznacza, że system będzie działać, nawet jeśli władze zdejmą po kolei każdą stronę z nielegalną wymianą plików.

– Nieważne, jak głupie prawo zostanie przepchnięte w przyszłości, ludzie zawsze będą mogli się dzielić plikami – zapowiada dr Pouweise, jeden z twórców Triblera.

Nie wiadomo jednak, czy system będzie bezpieczny dla internautów udostępniających pliki, czyli innymi słowy, czy odpowiednie władze będą mogły ścigać piratów.

0
Źródło: dailymail
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.