Apple nie zarobi już tak dużo na nowym iPadzie!

Firma iSuppli rozebrała na części pierwsze nowego iPada i jak wynika z jej analizy, Apple nie zarabia już tak dużo na każdym sprzedanym egzemplarzu.
Nowy iPad rozebrany na części
Nowy iPad rozebrany na części

316 dolarów – tyle Apple wydaje na same komponenty, z których zbudowany jest jeden egzemplarz najtańszej wersji nowego iPada. To o około 25 procent więcej, niż koszt budowy iPada 2. To oznacza, że koszt budowy wzrósł o jedną czwartą, podczas gdy ceny nowych urządzeń nie zmieniły się – nowy iPad na starcie kosztuje tyle samo, co poprzednia generacja iPada w dniu jego premiery. Oczywiście najdroższym komponentem tabletu jest ekran – rewelacyjny Retina Display w nowym iPadzie kosztuje 87 dolarów, podczas gdy ekran iPada 2 kosztował ledwie 57 dolarów. Cena budowy procesora z nową grafiką również wzrosła – z 14 do 23 dolarów. Podobnie rzecz się ma z baterią – drastyczny wzrost pojemności kosztował 7 dolarów (z 25 do 32 dolarów)

Co ciekawe, najniższą marżę Apple nakłada na najsłabszą wersję swojego tabletu. Według iSuppli, same komponenty modelu WiFi z 16 GB pamięci kosztują około 63 procent detalicznej ceny nowego iPada, natomiast w wersji 4G z 64 GB koszt komponentów to 49 procent realnej ceny tabletu.

Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.