BenQ: pierwszy na świecie laserowy projektor BlueCore

Projektory przeznaczony jest dla edukacji, ma obiektyw krótkoogniskowy (tzw. Short Throw), jasność 2000 ANSI lumenów, kontrast 80 000:1. Żywotność laserowego, bezrtęciowego źródła światła BlueCore to 20 000 godzin, a dzięki BlueCore i SmartEco obniżono pobór mocy o nawet 90%. Możliwe jest natychmiastowe włączenie/wyłączenie projektora. W Polsce już od kwietnia, a sugerowana cena detaliczna to 8259 zł (z VAT). Gwarancja 3 lata door-to-door.

Firma BenQ wprowadza na rynek zupełnie nowe rozwiązanie techniczne w modelu LW61ST (WXGA). Nowy model to pierwsze na świecie urządzenie wyposażone w laserowe, bezrtęciowe źródło światła BlueCore, które jest przyjazne dla środowiska ponieważ, po pierwsze w procesie produkcji nie używa się śladowych nawet ilości rtęci, oraz po drugie, jest energooszczędna w eksploatacji.

BlueCore pozwala na zmniejszenie nawet o 90% poboru energii potrzebnej do pracy w porównaniu z tradycyjnymi projektorami opartymi na lampach rtęciowych. Dodatkowo cechy BlueCore pozwalają na:

  • Pracę do 20 000 godzin w trybie Eco
  • Kontrast 80 000:1
  • Natychmiastowe wyłącznie i gotowość do pracy lub włączenie projektora
  • Ręczne ustawienie poziomu jasności
  • Bezrtęciowe źródło światła, które jest przyjazne dla środowiska

Nowy projektor wyposażony jest również w rozwiązanie SmartEco Advanced dostosowujące moc źródła światła i zużycie energii do treści wyświetlanego obrazu. Optymalizacja polega na dostosowaniu jasności źródła światła tak by dawała ona jak najlepszy obraz przy jak najmniejszym zużyciu energii.

Nowe tryby pracy:

  • Tryb SmartEco: automatycznie ustawia optymalny poziom jasności w zależności od źródła sygnału i generuje najlepszy kontrast;
  • Tryb detekcji źródła sygnału: automatycznie obniża jasność projektora do 10% jeżeli w ciągu trzech minut nie nastąpi podłączenie sygnału źródłowego;
  • Tryb Eco Blank: pozwala prowadzącym prezentację na przełączenie projektora w tryb blank w czasie przerwy w prezentacji

Projektor LW61ST BlueCore ma jasność 2000 ANSI lumenów, rozdzielczość WXGA współczynnik projekcji 0,6/0,49, dwa wbudowane głośniki 10W, wejście mikrofonowe, pobór mocy <0,5W w trybie oczekiwania, bezprzewodowe podłączenie do Apple iPhone/iPad, pracuje w trybie LAN z możliwością prezentacji bez komputera – bezpośrednio z pamięci podłączonej do gniazda USB projektora. Projektor dostępny będzie w Polsce już na początku kwietnia br., sugerowana cena detaliczna 8259 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy.

0
Źródło: BenQ
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.