Darmowy Norton dla użytkowników Samsungów Galaxy

Samsung udostępnia 90-dniowe licencje dla użytkowników smartfonów

Darmowy Norton dla użytkowników niektórych smartfonów Galaxy

Darmowy Norton dla użytkowników niektórych smartfonów Galaxy

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy mogą skorzystać bezpłatnie z pełnej, 90-dniowej subskrypcji, w kilku wersjach językowych, za pośrednictwem serwisu Samsung Apps. Norton Mobile Security łączy funkcje przydatne w przypadku utraty telefonu z zaawansowanymi rozwiązaniami wykrywającymi szkodliwe oprogramowanie. Aplikacja chroni ważne dane użytkowników przed kradzieżą, wirusami i innymi zagrożeniami za pośrednictwem następujących funkcji:

  • Remote Locate — wyświetla lokalizację smartfona, co pozwala łatwo go odnaleźć
    w przypadku zgubienia lub kradzieży.
  • Remote Lock — umożliwia zdalne zablokowanie zgubionego lub skradzionego telefonu przez Internet lub wiadomość SMS, aby zabezpieczyć kluczowe dane i uniemożliwić
    ich wykorzystanie przez nieupoważnione osoby.
  • Remote Wipe — pozwala zdalnie wymazać dane zapisane w telefonie za pomocą wiadomości SMS, co blokuje dostęp do prywatnych informacji użytkownika. Dodatkowo telefon jest natychmiast blokowany w przypadku usunięcia lub wymiany karty SIM – nie można z niego korzystać po włożeniu innej karty.
  • Anti-malware — skanuje wszystkie pliki i aktualizacje aplikacji pobrane na telefon komórkowy, przy czym automatycznie wykrywa i usuwa zagrożenia, nie spowalniając pracy urządzenia.
  • SD Card Scanning — umożliwia automatyczne skanowanie kart pamięci SD (Secure Digital) pod kątem zagrożeń natychmiast po ich włożeniu do gniazda w telefonie.
  • Automatic LiveUpdate — automatycznie pobiera i instaluje aktualizacje zabezpieczeń, aby zapewnić użytkownikowi najbardziej aktualną ochronę przed cyberprzestępcami.

Oprogramowanie Norton Mobile Security jest dostępne w serwisie Samsung Apps w zakładce „Utility”, można je też odnaleźć przez wprowadzenie hasła „Norton Mobile Security”

w wyszukiwarce w tym serwisie. Rozwiązanie to jest zgodne ze wszystkimi smartfonami Samsung Galaxy z systemem Android, w tym Galaxy S2 LTE, Galaxy S2, Galaxy Neo, Galaxy S Hoppin i Galaxy A.

Aplikacja jest dostępna w dziewięciu językach: angielskim, chińskim (uproszczonym i tradycyjnym), francuskim, hiszpańskim, japońskim, koreańskim, niemieckim i włoskim. Roczna licencja kosztuje 109 zł.