Dwa nowe notebooki dla najbardziej wymagających graczy

Qosmio X870 i Qosmio X870 3D

Europejski oddział Toshiby przedstawia swoje nowe flagowe laptopy do gier. Toshiba Qosmio X870 posiada 17,3-calowy wyświetlacz HD. Model 3D dostępny jest również z 17,3-calowym ekranem, tym razem w rozdzielczości Full HD, współpracującym z najnowszymi okularami 3D z aktywną przesłoną Nvidia 3D Vision. Urządzenia występują w ciemno-srebrnej, metalicznej obudowie z jasnoczerwonymi akcentami i podświetlaną na czerwono klawiaturą. Będą dostępne na europejskim rynku w drugim kwartale tego roku.

Qosmio X870 opiera się na czterordzeniowym procesorze Intela i wyposażony jest w procesor graficzny GeForce. Pamięć operacyjną można rozszerzyć nawet do 32 GB, a jako pamięć masową można zastosować połączenie dysku twardego z napędem SSD.

Model Qosmio X870 3D wyposażony jest natomiast w ekran 3D o rozdzielczości Full HD, grafikę Nvidii zgodną z technologią 3D Vision, a także najnowsze okulary Nvidii w zestawie. Okulary z aktywną przesłoną dają nieporównywalnie wyższy komfort gry dzięki soczewkom znacznie większym niż te dostępne w okularach pierwszej generacji, co skutkuje szerszym polem widzenia i ulepszonym blokowaniem światła zewnętrznego.