EVA sprawdzi czy Twoja firma jest bezpieczna

Firma Eset udostępniła Eset Vulnerability Assessment (EVA) - nową usługę przeznaczoną do audytu bezpieczeństwa styku sieci firmowych z Internetem.
Narzędzie Eset sprawdzi bezpieczeństwo w firmie

Narzędzie Eset sprawdzi bezpieczeństwo w firmie

Eset Vulnerability Assessment (EVA) jest dostępna w języku polskim i działa w oparciu o chmurę, dzięki czemu nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Pozwala na testowanie szczelności zabezpieczeń sieci firmowych pod kątem podatności na zagrożenia i ataki. Aby skorzystać z usługi należy zalogować się do niej za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a następnie zdefiniować adres IP serwera lub usługi, które mają zostać poddane audytowi. Następnie EVA symuluje różnego typu ataki, sprawdzając wskazany punkty styku z Internetem. Po zakończeniu testów wyświetlany jest pełny raport nt. wszystkich zidentyfikowanych podatności wraz z informacjami jak wykryte luki zlikwidować i jak może je wykorzystać potencjalny intruz.

EsetVulnerability Assessment potrafi wykryć ponad 46000 różnego typu podatności i luk w urządzeniach oraz usługach sieciowych. Audytowi poddawane są m.in. firewalle, koncentratory VPN, modemy, serwery webowe oraz FTP, switche VoIP, bramy sieciowe itp. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do informacji nt. wykrytych luk i podatności administrator może błyskawicznie wyeliminować potencjalne zagrożenia dla sieci firmowej.

Usługa Eset Vulnerability Assessment jest płatna i w zależności od wybranej opcji pozwala na korzystanie z audytu przez rok, dwa lub trzy lata.

Więcej informacji na temat usługi EVA znajduje się na stronie: http://www.eset.pl/Dla_biznesu/Produkty/ESET_Vulnerability_Assesment

0
Źródło: ESET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.