MHL – odkryj możliwości smartfona na większym ekranie

Nowa linia monitorów Samsunga z ciekawą funkją

Oprócz funkcji MHL, monitory Samsunga oferują także ładny design

Oprócz funkcji MHL, monitory Samsunga oferują także ładny design

Funkcja MHL została wprowadzona przez MHL Consortium, którego Samsung jest jednym z założycieli. MHL pozwala przy pomocy jednego cienkiego kabla podłączyć smartfon oraz inne przenośne urządzenia elektroniczne do telewizorów i monitorów wysokiej rozdzielczości. Ten jeden kabel gwarantuje przesłanie obrazu i dźwięku, więc nie ma potrzeby podłączania zewnętrznych głośników. Aby uruchomić funkcję, po podłączeniu kabla wystarczy nacisnąć odpowiednio oznaczony przycisk w obudowie monitora.

W praktyce, funkcja MHL pozwala wygodniej korzystać z zasobów wykorzystywanych z pomocą urządzeń mobilnych, gwarantując lepszy obraz i dźwięk na monitorze. Dzięki niej mobilne gry nie muszą być już rozrywką małego ekranu, łatwiej też przygotować sobie trasy Google Maps na weekendowe wycieczki. Zestaw smartfon z monitorem z powodzeniem może zastąpić komputer, zwłaszcza gdy naszym głównym zajęciem jest przeglądanie stron internetowych i multimediów.

W najnowszej ofercie Samsung znajdzie się kilka monitorów wspierających nową funkcję i wyposażonych w specjalny kabel do jej obsługi.

Będą to modele SB 550 (dostępne w wersji 23″ w cenie 899 zł i 27″ za 1149 zł) i 750 (dostępne w wersji 24″ w cenie 1399 zł oraz 27″ za 1599 zł), monitory Smart TV TB 550 i 750, a także monitory serii Smart Station CB 550/750, które dodatkowo oferują funkcję huba do podłączenia peryferiów.

Smartfony Samsung kompatybilne z MHL to obecnie Galaxy S II, Galaxy Nexus oraz Galaxy Note.