MHL – odkryj możliwości smartfona na większym ekranie

Monitory z tegorocznej oferty Samsunga, dzięki funkcji MHL (Mobile High-Definition Link), umożliwiają komfortową pracę ze smartfonami i tabletami.
Oprócz funkcji MHL, monitory Samsunga oferują także ładny design

Oprócz funkcji MHL, monitory Samsunga oferują także ładny design

Funkcja MHL została wprowadzona przez MHL Consortium, którego Samsung jest jednym z założycieli. MHL pozwala przy pomocy jednego cienkiego kabla podłączyć smartfon oraz inne przenośne urządzenia elektroniczne do telewizorów i monitorów wysokiej rozdzielczości. Ten jeden kabel gwarantuje przesłanie obrazu i dźwięku, więc nie ma potrzeby podłączania zewnętrznych głośników. Aby uruchomić funkcję, po podłączeniu kabla wystarczy nacisnąć odpowiednio oznaczony przycisk w obudowie monitora.

W praktyce, funkcja MHL pozwala wygodniej korzystać z zasobów wykorzystywanych z pomocą urządzeń mobilnych, gwarantując lepszy obraz i dźwięk na monitorze. Dzięki niej mobilne gry nie muszą być już rozrywką małego ekranu, łatwiej też przygotować sobie trasy Google Maps na weekendowe wycieczki. Zestaw smartfon z monitorem z powodzeniem może zastąpić komputer, zwłaszcza gdy naszym głównym zajęciem jest przeglądanie stron internetowych i multimediów.

W najnowszej ofercie Samsung znajdzie się kilka monitorów wspierających nową funkcję i wyposażonych w specjalny kabel do jej obsługi.

Będą to modele SB 550 (dostępne w wersji 23″ w cenie 899 zł i 27″ za 1149 zł) i 750 (dostępne w wersji 24″ w cenie 1399 zł oraz 27″ za 1599 zł), monitory Smart TV TB 550 i 750, a także monitory serii Smart Station CB 550/750, które dodatkowo oferują funkcję huba do podłączenia peryferiów.

Smartfony Samsung kompatybilne z MHL to obecnie Galaxy S II, Galaxy Nexus oraz Galaxy Note.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.