NASA straciła laptopa z kodami kontrolnymi do stacji kosmicznej

Laptop z niezaszyfrowanymi danami, do których należały kody kontrolne do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, został skradziony w ubiegłym roku, jak zeznała NASA przed Kongresem.
NASA ma problem z cyberbezpieczeństwem

NASA ma problem z cyberbezpieczeństwem

W marcu 2011 roku skradziono komputer z kodami kontrolnymi do stacji ISS. To tylko jeden z 5408 przypadków naruszenia bezpieczeństwa komputerowego NASA w latach 2010 i 2011. Inne przypadki dotyczyły działania złośliwego oprogramowania, pozwalającego na nieautoryzowany dostęp do systemów NASA i kradzież komputerów z danymi dotyczącymi pojazdu Orion MPCV. W sumie skradziono 49 komputerów od kwietnia 2009 do kwietnia 2011. Koszty związane z tymi incydentami to ponad 7 milionów dolarów. Część z włamań, zdaniem NASA, to dzieło nieletnich amatorów-hakerów, część jednak mogła zostać przeprowadzona przez wrogie agencje, szczególnie chińską, biorąc pod uwagę niektóre poszlaki.

Coroczny budżet NASA na infrastrukturę IT to 1,5 miliarda dolarów. 58 milionów przeznaczone jest na rozwijanie zabezpieczeń komputerowych. Około jeden procent użytkowników laptopów NASA szyfruje dane. Według badań, 24 procent komputerów posiada zaktualizowane oprogramowanie do najnowszych wersji, tylko 62 procent zostało przebadanych w audycie bezpieczeństwa.

0
Źródło: PCMag.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.