Nowa jakość dysków SSD Kingstona

Pamięci masowe przyszłości będą szybkie. Bardzo.

Podczas pierwszej części spotkania został zaprezentowany wyjątkowo wydajny zestaw komputerowy, w skład którego wchodziły m.in. 2 dyski SSD Kingston HyperX oraz aż 64 GB pamięci RAM w 8 kościach po 8 GB każda. Uczestnicy stwierdzili żartobliwie, że był to prawdopodobnie najszybszy komputer osobisty, który tego dnia znajdował się w Warszawie.

Prezentowany przez Marka Tekunoffa sprzęt w tak zaawansowanej konfiguracji nie jest jeszcze dostępny dla szerokiego grona odbiorców, ale stały wzrost wydajności sprzętu komputerowego pozwala myśleć, że w przyszłości każdy kto będzie poszukiwał platformy o tak dużych możliwościach, będzie mógł znaleźć niezbędne narzędzie pracy i rozrywki. Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat możliwości jakie daje bardzo wydajny sprzęt, szczególnie w kontekście obróbki filmów i fotografii. Coraz bardziej zaawansowany sprzęt foto-wideo oraz ciągle rosnąca wielkość plików graficznych, stawiają nowe wymagania przed producentami pamięci, które mają największy wpływ na płynną pracę podczas obróbki tego typu plików.

Oprócz zapoznania się z możliwościami prezentowanych platform testowych, uczestnicy spotkania mieli okazję wymienić opinie na temat produktów Kingston HyperX, które są dedykowane dla osób poszukujących najwyższej wydajności. Wśród produktów, które można było zobaczyć na spotkaniu były m.in. dyski SSD HyperX, pendrivy HyperX 64 GB oraz pamięci RAM HyperX z wydajnymi radiatorami. Nie zabrakło także pamięci RAM HyperX H2O, które są przystosowane do chłodzenia cieczą.