Nowy, wzmocniony Timeline z dedykowaną grafiką pracuje przez 9 godzin

Pierwszy 15-calowy Ultrabook o konstrukcji z dwoma zawiasami, dedykowanym układem graficznym oraz napędem optycznym.
Ultrabook o grubości 20 mm ma napęd optyczny i dedykowaną grafikę

Ultrabook o grubości 20 mm ma napęd optyczny i dedykowaną grafikę

Nową rodzinę notebooków Aspire Timeline Ultra pokazano po raz pierwszy w styczniu, na targach CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas. Na targach CeBIT w Hanowerze firma Acer zaprezentowała ultrabook Aspire M3, należący właśnie do tej rodziny.

Modele z najnowszej serii Timeline są cieńsze i lżejsze od swoich poprzedników (mają tylko 20 mm grubości). Nowy model Ultra M3 jest pierwszym komputerem klasy Ultrabook

,

wyposażonym w dedykowany układ graficzny GeForce GT640M. Ponadto zastosowano w nim najnowszy procesor Intel Core, dysk twardy o dużej pojemności oraz zintegrowany dysk SSD, a jedna z konfiguracji zawiera tylko napęd SSD.

Dzięki funkcji Acer Green Instant-On wznowienie pracy z trybu uśpienia zajmuje tylko 1,5 sekundy. Ponadto, funkcja Acer Instant Connect automatycznie wyszukuje i rejestruje najczęściej używane punkty dostępowe, przez co pozwala na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy, czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Aspire Timeline Ultra M3 jest też pierwszym 15-calowym komputerem klasy Ultrabook z dwoma zawiasami, który jest wyposażony w napęd DVD. W notebooku zastosowano też system Dolby Home Theater v4 oraz wysokiej klasy głośniki. Nowy Ultrabook może pracować 8 godzin bez zasilania sieciowego, co jest prawdopodobnie jego największą zaletą.

Ze względu na cienki profil, notebook Aspire M3 ma minimalistyczny, nowoczesny wygląd. Stylowa, czarna pokrywa została wykonana ze stopu aluminium. Oprócz tego, do dyspozycji użytkownika jest pełnowymiarowa klawiatura typu chiclet z oddzielną klawiaturą numeryczną.

Aspire Timeline Ultra M3 zostanie wprowadzony do sprzedaży detalicznej w drugim kwartale 2012 roku.

0
Źródło: Acer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.