„Pancerne” płyty główne Gigabyte

Pierwsze płyty główne z technologią Ultra Durable Gigabyte pojawiły się na rynku w 2006 roku, wprowadzając nowe standardy jakości w tej firmie. Pięć i pół roku później, Gigabyte wciąż udoskonala swoje technologie, by sprostać oczekiwaniom wymagających użytkowników. Ostatnim osiągnięciem w dziedzinie poprawy jakości produktów jest technologia Ultra Durable 4.
Klucz do zwiększenia żywotności płyt głównych Gigabyte
Klucz do zwiększenia żywotności płyt głównych Gigabyte

Technologia została ona zaimplementowana we wszystkich najnowszych płytach głównych Gigabyte, również tych z nadchodzącej serii 7. Ultra Durable 4 pomaga chronić komputer przed czynnikami, które najczęściej powodują usterki PC-ta: wilgocią, wyładowaniami elektrostatycznymi, nagłą utratą zasilania oraz wysokimi temperaturami.

Technologia Gigabyte Ultra Durable 4 ma w znacznym stopniu poprawiać stabilność działania płyty, zmniejszać jej awaryjność oraz zapewniać możliwie najwyższy stopień ochrony komputera przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Jednym z czynników, które mają najbardziej niszczący wpływ na podzespoły elektryczne jest wilgoć. Płyty główne Gigabyte z technologią Ultra Durable 4 zostały tak zaprojektowane, by wilgoć stanowiła jak najmniejsze zagrożenie dla działania płyty. PCB zostało więc wykonane ze specjalnej odmiany włókna szklanego, która w swoisty sposób „odpycha” wilgoć z jej powierzchni.

Nowa konstrukcja włókna szklanego zastosowana w płytkach PCB utrudnia wilgoci penetrację w głąb tworzywa. Dzieje się tak dzięki zmniejszonym odstępom pomiędzy poszczególnymi jego włóknami. Gwarantować to ma znacznie lepszą ochronę płyty głównej przed awariami spowodowanymi obecnością wilgoci, w porównaniu do standardowych PCB.

Wszystkie płyty główne Gigabyte z technologią Ultra Durable 4 zostały wyposażone w wysokiej jakości, jak zapewnia Gigabyte, mikrochipy IC, które w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, cechować się mają większą odpornością na wyładowania elektrostatyczne (ESD). Pomaga to lepiej chronić płytę główną i jej komponenty przed potencjalnymi uszkodzeniami powstałymi przez wyładowania elektrostatyczne.

Płyty główne Gigabyte z technologią Ultra Durable są przystosowane do redukowania problemów wynikających z nagłej utraty zasilania. Korzystają bowiem z opatentowanej technologii DualBIOS, która zapewnia ochronę BIOS-u automatycznie odświeżając go z kopii zapasowej, w przypadku wystąpienia problemów z zasilaniem. Płyty Gigabyte Ultra Durable 4 Classic są także wyposażone w wysokiej jakości, jak zapewnia Gigabyte, układy scalone, chroniące płytę przed skokami napięć, mogącymi spowodować nieprawidłowe jej działanie lub nawet uszkodzenie.

Płyty Gigabyte Ultra Durable 4 Classic zostały wyposażone w specjalnie dobrane komponenty, które pozwalać mają na pracę w wyższych temperaturach i bardziej ekstremalnych warunkach, chroniąc jednocześnie komputer przed przegrzaniem. Użycie kondensatorów polimerowych oraz tranzystorów Lower RDS(on) MOSFET zapewnić ma znaczącą redukcję temperatury, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi tranzystorami MOSFET.

Źródło: Gigabyte
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.