Photoshop CS6 beta już dostępny w Adobe Labs

Pierwsza wydanie od kwietnia 2010 r., z wieloma nowymi funkcjam

Nowy Photoshop gotowy do testów

Nowy Photoshop gotowy do testów

Z serwisu Adobe Labs klienci mogą pobierać wersję beta, wypróbowywać ją i wysyłać swoje opinie do zespołu, pracującego nad produktem. Photoshop CS6 beta, wyposażony w innowacje i nowe funkcje, o znacznie większej wydajności, jest dostępny w edycjach na platformy Mac OS i Microsoft Windows. Przewiduje się, że wersja finalna będzie dostępna w pierwszej połowie 2012 r.

Nowe funkcje w wersji Photoshop CS6 beta

Kluczowe funkcje to nowe dodatki do narzędzi uwzględniających treść obrazów (Content-Aware tools): Content-Aware Patch daje większą kontrolę umożliwiając wybranie i powielenie obszaru jednego obrazu w celu wypełnienia lub „załatania” innego. Content-Aware Move niemal w magiczny sposób pozwala przenieść wybrany obiekt w nowe miejsce w obrazie.

Dzięki nowemu mechanizmowi Adobe Mercury Graphics Engine radykalnie wzrasta wydajność, co daje niemal natychmiastowe wyniki przy używaniu popularnych narzędzi do edycji, takich jak Liquify, Puppet Warp, Transform and Lighting Effects. Ulepszony, nowoczesny interfejs użytkownika z opcjami przyciemnienia pozwala lepiej eksponować obrazy. Nowe i zmodernizowane narzędzia do projektowania pozwalają tworzyć szybciej i efektywniej. Warstwy wektorowe umożliwiają stosowanie linii kreskowanych i pociągnięć gradientowych. Warstwy, które można przeszukiwać, umożliwiają szybkie nakierowanie się na dowolną potrzebną warstwę, a nowe style czcionek pozwalają projektantom szybko wprowadzać obróbkę czcionek w swoich projektach.

Ponadto Photoshop CS6 beta oferuje wszystkie funkcje Adobe Photoshop CS6 i Adobe Photoshop CS6 Extended, w tym nowe funkcje edycji 3D i możliwości analizy jakościowej przetwarzania obrazów. Funkcje te znajdą się w wersji Photoshop CS6 Extended dostarczanej klientom, gdy stanie się ona dostępna.

Ceny i dostępność

Wersja Photoshop CS6 beta jest już dostępna do bezpłatnego pobrania w językach angielskim i japońskim. Podczas instalacji użytkownicy będą musieli podać identyfikator Adobe ID, aby dokonać jednokrotnego logowania i aktywacji produktu. Informacje o sposobie instalacji Photoshop CS6 beta można znaleźć pod adresem www.adobe.com/go/photoshopcs6.