Podkręcone Radeony od Gigabyte’a

28nm GPU, autorski system chłodzenia oraz fabryczny overclocking – tak prezentują się najnowsze kart graficzne Gigabyte dedykowane dla graczy!

Gigabyte prezentuje nowe modele fabrycznie podkręconych kart graficznych – Radeon HD 7800 GV-R787OC-2GD i GV-R785OC-2GD. Bazą dla debiutujących akceleratorów są najnowsze GPU firmy AMD, wykonane w wymiarze technologicznym 28nm, które współpracują z szybkimi pamięciami GDDR5. Ponadto, w obu przypadkach, firma Gigabyte znacznie podniosła taktowanie zarówno rdzenia graficznego jak i pamięci, co przełożyło się ponoć na zauważalny wzrost wydajności. Skuteczne odprowadzanie ciepła i stabilną pracę najnowszych kart graficznych zapewniać mają rozbudowane systemy chłodzenia i komponenty zgodne ze standardem Gigabyte Ultra Durable. Produkty z serii Gigabyte Radeon HD 7800 oferują także wsparcie dla szeregu technik, takich jak AMD APP, Microsoft DirectX 11, AMD HD3D, Crossfire i PCI-Express 3.0.

Gigabyte GV-R787OC-2GD i GV-R785OC-2GD to karty graficzne fabrycznie podkręcone, co pozwala na uzyskanie jeszcze wyższej wydajności z najnowszych, 28 nm GPU AMD oraz pamięci GDDR5. Dzięki temu oba modele Gigabyte to idealne rozwiązania dla graczy szukających wydajnych akceleratorów zapewniających płynną i efektowną grafikę w rozdzielczości HD.

W przypadku modelu GV-R787OC-2GD zastosowano dedykowany system chłodzenia Windforce 3X, wyposażony w trzy wentylatory, autorską technologię przeciwdziałającą powstawaniu turbulencji powietrza oraz dwie, miedziane rurki. Połączenie tych trzech elementów tworzy konstrukcję, która została przez Gigabyte opatentowana jako technologia „Triangle Cool”. Umożliwia ona ponoć skuteczne odprowadzanie ciepła oraz bezpieczną i stabilna pracę fabrycznie podkręconych podzespołów karty graficznej GV-R787OC-2GD. GV-R785OC-2GD wyposażony jest w dwa, 100mm wentylatory oraz dwa, miedziane ciepłowody. Zastosowane rozwiązanie wpływać ma na obniżenie poziomu generowanego hałasu do 31dB oraz oferować efektywny przepływ powietrza, który wynosi 30,5 CFM. Ponadto w nowej rewizji systemu chłodzenia Windforce 2X wykorzystano rurki cieplne stykające się bezpośrednio z powierzchnią rdzenia karty graficznej, co przekładać się powinno na szybsze odprowadzanie energii cieplnej do radiatora.

Kolejną zaletą najnowszych produktów Gigabyte jest zaimplementowana technologia AMD Accelerated Parallel Processing (APP). Pozwala ona na wykorzystanie potencjału GPU do wielu zastosowań, takich jak przetwarzanie równoległe, obliczanie efektów fizyki w grach, sztuczna inteligencja, raytracing czy konwertowanie materiałów wideo.

Karty graficzne Gigabyte z serii Radeon HD 7800 to również możliwość generowania trójwymiarowego obrazu. Dzięki technologii AMD HD3D najnowsze produkty Gigabyte zapewniają pełne wsparcie dla gier wykorzystujących efekty Microsoft DirectX 11 w standardzie 3D oraz bez najmniejszych problemów poradzą sobie z odtwarzaniem filmów Blu-ray 3D czy wyświetlaniem trójwymiarowych zdjęć. Za

0
Źródło: Gigabyte
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.