Policja aresztowała najważniejszych hakerów z LulzSec

Telewizja Fox News podała, że organy ścigania zatrzymały kluczowych członków słynnej grupy hakerskiej LulzSec.
LulzSec już więcej nie zaatakuje

LulzSec już więcej nie zaatakuje

Według jej źródeł sukces policji był możliwy dzięki wcześniejszemu aresztowaniu 28-letniego Hectora Xaviera Monsegura (używającego nicka „Sabu”), który prawdopodobnie był przywódcą grupy i który zgodził się na współpracę z FBI. Świat usłyszał o hakerach z LulzSec po ich atakach między innymi na firmy Sony, eBay, Master Card czy PayPal.

– Zdarzenie to najprawdopodobniej oznacza koniec gry dla grupy znanej jako LulzSec. Należy z pewnością oczekiwać, że organy ścigania zebrały wszystkie dowody, które w ich opinii są niezbędne do prowadzenia skutecznego postępowania przeciwko hakerom i do doprowadzenia do ich ujęcia. Sabu z pewnością nie był jedynym przywódcą grupy, ale niewątpliwie najważniejszym – mówi Rik Ferguson, Dyrektor ds. komunikacji i badań nad bezpieczeństwem w firmie Trend Micro.

Ekspert porównuje też metody działania grup LulzSec i Anonymous:

– Warto pamiętać, że LulzSec i Anonymous nigdy nie były jednym i tym samym. Anonimowi są zupełnie inną organizacją, niż LulzSec i inne ściśle powiązane ze sobą grupy. Każdy może działać w imieniu Anonymousa i aktywność tej grupy nie wymaga rozgłosu poszczególnych hakerów lub ujawniania informacji osobowych. Sam fakt, że Sabu stał się „gwiazdą” ilustruje różnicę pomiędzy LulzSec i Anonimowymi – mówi Rik Ferguson.

Policja postawiła zarzuty pięciu osobom z grupy LulzSec – dwóm Brytyjczykom, dwóm Irlandczykom i jednemu Amerykaninowi, przy czym aresztowała już trzy z nich.

Rik Ferguson komentuje sprawę ujęcia hakerów z grupy LulzSec na prowadzonym przez siebie blogu.

0
Źródło: Trend Micro
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.