RapidShare znów legalny, przynajmniej w Niemczech

Niemiecki sąd najpierw uznał wniosek wytwórni muzycznej GEMA i zmusił serwis RapidShare do kasowania hostowanych plików. Teraz jednak zmienił zdanie.
RapidShare w Niemczech jednak legalny!

RapidShare w Niemczech jednak legalny!

Sąd Najwyższy w Hamburgu nakazał serwisowi RapidShare nałożenie filtra na swoje usługi, tak aby w Niemczech użytkownicy nie mogli zamieszczać na łamach serwisu nielegalnych treści, które naruszałyby prawa autorskie. Taki wyrok to głównie efekt nacisków ze strony organizacji GEMA, która dysponuje prawami autorskimi ponad 64 tysięcy niemieckich muzyków.To było jednak 2 tygodnie temu. Tym razem sąd uznał, że RapidShare funkcjonuje całkowicie legalnie i nie musi filtrować materiałów, które zamieszczają użytkownicy na jego serwerach.

Nie wszystko jest jednak takie piękne. RapidShare został bowiem zobowiązany do monitorowania praktycznie całego Internetu, bowiem za zamieszczone na zewnętrznych witrynach internetowych odnośniki do nielegalnych treści hostowanych na RapidShare, odpowiedzialność poniesie właśnie serwis.

RapidShare informuje, ze zastosuje się do werdyktu sądu, ale właściwie bardzo podobnie działa już w tej chwili. Mimo tego, właściciele serwisu wniosą apelację.

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.