Sony α57 z półprzezroczystym lustrem robi zdjęcia w tempie 12 kl./s

Sony wprowadza do oferty nowy aparat, który potrafi kręcić filmy Full HD w trybie 50p oraz zdjęcia w rozdzielczości 16 Megapikseli.
Oto następczyni modelu Sony α55

Oto następczyni modelu Sony α55

Sony α57 to przede wszystkim innowacyjna konstrukcja, która sprawia, że światło wpadające do wnętrza korpusu stale dociera do przetwornika obrazu CMOS i do czujnika automatyki ostrości, a automatyka ostrości działa przez cały czas fotografowania i filmowania. Komponowanie ujęć, nastawianie ostrości i podgląd w czasie rzeczywistym umożliwia wizjer Tru-Finder pokazujący 100% kadru. Oprócz wizjera, do wyświetlania informacji można też użyć wyświetlacza Xtra Fine LCD o przekątnej 3 cali (7,5 cm) i regulowanym kącie nachylenia.

Cena modelu α57 ma wzbudzić zainteresowanie szerokiej rzeszy użytkowników lustrzanek cyfrowych. Nowy aparat ma wiele wspólnych, zaawansowanych cech z przeznaczonym dla pasjonatów modelem α65 – między innymi wyrafinowany wygląd i ergonomię. Po raz pierwszy nabywcy modelu klasy podstawowej mogą przy wykonywaniu zdjęć i nagrywaniu filmów Full HD korzystać z dużej szybkości działania i twórczych możliwości, które normalnie są dostępne tylko w modelach wyższej klasy.

Duża szczegółowość obrazu jest zasługą przetwornika obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela, który połączono z najnowszym procesorem BIONZ. Procesor ten został udoskonalony podczas prac nad aparatem α65 i flagowym α77.

Aparat α57 umożliwia zdjęcia seryjne z szybkością: do 12 kl./s w trybie priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom, w którym środkowy fragment obrazu z przetwornika jest powiększany 1,4x. Tryb ten ułatwia ostre uchwycenie akcji rozgrywającej się w ułamku sekundy, nawet gdy główny obiekt pozostaje w ruchu.

Elementem wspólnym z aparatem α65 jest też 15-polowy autofokus z trzema czujnikami krzyżowymi i systemem wykrywania fazy TTL, który gwarantuje szybkość i dokładność działania. Nowo opracowana funkcja śledzenia obiektu przez automatykę ostrości utrzymuje ostrość twarzy lub innego obiektu nawet w przypadku chwilowego zasłonięcia go przez inny poruszający się obiekt.

Aparat α57 umożliwia także nagrywanie filmów Full HD. Szybka, działająca w czasie rzeczywistym automatyka ostrości oparta na systemie wykrywania fazy sprawia, że utrwalone na filmach ruchome obiekty są równie ostre jak na zdjęciach. Dzięki zgodności z progresywnym formatem AVCHD (w wersji 2.0) filmy Full HD mogą być rejestrowane w tempie do 50 pełnych klatek na sekundę (50p), co przekłada się na płynność i ostrość nagranej akcji. Do wyboru jest także tryb 25p pozwalający nadać nagraniu charakterystyczny, kinowy wygląd. Dodatkowe twórcze możliwości przy nagrywaniu filmów daje swoboda wybierania trybów ekspozycji P/A/S/M.

Nowy aparat Sony z półprzezroczystym lustrem SLT-A57 będzie dostępny w Polsce od kwietnia 2012 roku. Cena to około 700 dolarów.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.