Wielka premiera pakietu CorelDRAW Graphics Suite X6

Setki ulepszeń i nowych funkcji!

CorelDRAW Graphics Suite X6

CorelDRAW Graphics Suite X6

Firma Corel wprowadza na rynek najnowszą wersję swojego flagowego pakietu graficznego — CorelDRAW Graphics Suite X6. Dzięki znacznie przebudowanemu mechanizmowi obsługi czcionek, nowym stylom i harmoniom kolorów oraz zaawansowanym narzędziom kształtowania, pakiet ten zapewnia zawodowym grafikom twórcze i zaawansowane narzędzia. Uaktualniona wersja pakietu powstała z myślą o udostępnieniu wielu nowych możliwości projektantom. Oprogramowanie zapewnia większą szybkość i wydajność oraz pozwala zarówno początkującym, jak i doświadczonym grafikom, na dostęp do zasobów, pracę z najnowocześniejszymi narzędziami i technologiami oraz bezproblemowe realizowanie każdego projektu.

„Kreatywność użytkowników programu CorelDRAW i ich różnorodność stale nas inspirują. Opinie naszych użytkowników odgrywają decydującą rolę w tworzeniu najważniejszych funkcji i ulepszeń, które usprawniają proces projektowania graficznego oraz dają możliwość zaprezentowania własnych zdolności artystycznych” — wyjaśnia John Falsetto, Senior Produkt Manager, Corel. „Chcemy udostępnić użytkownikom wszelkie narzędzia i opcje, które pozwolą im w pełni wykorzystać własne zdolności i zapewnią wysoką wydajność. Dzięki temu będą mogli wyrazić siebie i inspirować innych” – dodaje.

Nowe funkcje i ulepszenia w najnowszej wersji pakietu opracowano w odpowiedzi na potrzeby użytkowników programu CorelDRAW związane z m.in.: przygotowaniem znaków i reklam, projektowaniem graficznym, projektowaniem odzieży, drukiem wielkoformatowym, marketingiem, poligrafią, sitodrukiem, grawerstwem czy grafiką na pojazdach.

Najważniejsze nowe funkcje i ulepszenia:

 • Zaawansowana obsługa czcionek OpenType: dzięki zaawansowanym funkcjom czcionek OpenType, takim jak kontekstowe i stylistyczne odmiany, ligatury, ornamenty czy warianty kaligraficzne, można uzyskać tekst o atrakcyjnym wyglądzie.
 • Nowość! Niestandardowe harmonie kolorów: możliwość zbiorczego modyfikowania kolorów połączonych w harmonie oraz analizowania kolorów i barw w celu uzyskania uzupełniających palet kolorów.
 • Nowość! Natywna obsługa systemów 64-bitowych i rozszerzone wsparcie dla procesorów wielordzeniowych: nawet o 50% szybsze przetwarzanie plików i obrazków.
 • Nowość! Twórcze narzędzia do kształtowania grafiki wektorowej: kreatywne dodawanie efektów za pomocą czterech nowych narzędzi do kształtowania grafiki wektorowej — „Smużenie”, „Ślimak”, „Przyciągaj i odpychaj”.
 • Nowość! Mechanizm i okno dokowane stylów: szybkie, proste tworzenie i stosowanie stylów oraz zarządzanie nimi w celu uzyskania spójnego formatowania wielu obiektów.
 • Nowość! Aplikacja Corel Website Creator X6: łatwe tworzenie witryn internetowych oraz zarządzanie nimi za pomocą Kreatora witryn, dzięki szablonom, obsłudze metodą „Przeciągnij i upuść” oraz bezproblemowej integracji z kodem XHTML, CSS, JavaScript i XML.
 • Nowość! Narzędzie „Inteligentny wykrawacz”: usuwanie niechcianych fragmentów z fotografii przy jednoczesnym zachowaniu proporcji zdjęcia.
 • Ulepszenie! Budowanie układu strony: łatwe tworzenie układów stron z wykorzystaniem nowych i ulepszonych funkcji, np.: „Warstwa główna”, „Prowadnice wyrównania”, „Interakcyjne ramki”.
 • Opracowane na nowo okno dokowania właściwości obiektów: pozwala na oszczędność czasu, dopracowywanie projektów i dostęp do ustawień obiektów w jednym miejscu.

„Użytkownicy potrzebują oprogramowania, które pozwoli im uzyskać profesjonalne rezultaty w możliwie najprostszy sposób. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób wykorzystujących oprogramowanie graficzne w swojej pracy” — wyjaśnia Kathleen Maher, starszy analityk w firmie Jon Peddie Research. „Pakiet CorelDRAW Graphics Suite zawsze spełniał te wymagania, a jego nowa wersja wpisuje się w ten trend. Firmie Corel udało się wprowadzić w pakiecie nowe funkcje, spełniające oczekiwania doświadczonych projektantów, a jednocześnie zachować prostotę obsługi, która pozwala nowym użytkownikom szybko rozpocząć pracę” – dodaje.

Zawartość pakietu CorelDRAW Graphics Suite X6:

 • CorelDRAW X6 —aplikacja do tworzenia ilustracji wektorowych i układów stron
 • Corel PHOTO-PAINT X6 — profesjonalna aplikacja do edycji zdjęć
 • Corel PowerTRACE X6 — narzędzie do szybkiego i dokładnego przekształcania map bitowych w edytowalne grafiki wektorowe
 • Corel CONNECT — pełnoekranowa przeglądarka umożliwiająca wyszukiwanie materiałów cyfrowych na komputerze, w sieci lokalnej, na dysku oraz w serwisach iStockPhoto i Fotolia
 • Corel CAPTURE X6 — narzędzie pozwalające przechwytywać zawartość ekranu komputera jednym kliknięciem
 • Corel Website Creator X6 — nowe, zaawansowane oprogramowanie do samodzielnego tworzenia witryn internetowych

Wszystkie wersje pudełkowe pakietu CorelDRAW Graphics Suite X6 zawierają pełnokolorowy, obszerny przewodnik, który ułatwia szybkie rozpoczęcie pracy użytkownikom o różnym stopniu zaawansowania.

Aby uzyskać kompletną listę funkcji pakietu CorelDRAW Graphics Suite X6 oraz pobrać bezpłatną, w pełni funkcjonalną 30-dniową wersję próbną programu, należy odwiedzić stronę: http://www.corel.com/coreldraw.

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X6 jest dostępny w wersji elektronicznej do pobrania (ESD) na stronie www.corel.com w języku angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim (brazylijskim) i holenderskim. Wersje pudełkowe będą dostępne pod koniec marca u autoryzowanych sprzedawców produktów firmy Corel. Sugerowana cena detaliczna wynosi 599 euro netto za pełną wersję i 299 euro netto za uaktualnienie. Więcej szczegółowych informacji na temat cen i zasad nabywania uaktualnienia można znaleźć w witrynie http://www.corel.com/. Dostępne są również licencje komercyjne i edukacyjne.

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X6 w polskiej, czeskiej, rosyjskiej, szwedzkiej, fińskiej, węgierskiej i tureckiej wersji językowej zostanie udostępniony wiosną 2012 roku.