Wlota pomoże znaleźć ci odpowiedni… plik

Pierwsza typowo polska wyszukiwarka plików.

WLOTA.pl

WLOTA.pl

Dzięki WLOTA.pl niewykluczone, że uda ci się znaleźć plik, którego tak desperacko szukałaś bądź szukałeś. Serwery Wloty skanują Internet w poszukiwaniu plików i opisów do nich. Dodatkowo, w ramach projektu rozwijany jest w pełni darmowy menadżer pobierania, który jest dość zaawansowany. Potrafi dzielić pliki na części i pobierać je. Program ten jest i będzie darmowy do pobierania dowolnych plików z Internetu. Posiada on też mechanizm automatycznej aktualizacji.

Program posiada też własny format plików do tzw. „paczek”. Jeżeli, na przykład, za pomocą wyszukiwarki WLOTA.PL odnajdziemy materiał, który składa się z 6 plików RAR. strona pozwoli pobrać nam jeden plik z rozszerzeniem WLOTA, który zleci menadżerowi pobierania pobranie wszystkich sześciu elementów. Serwis także sam automatycznie grupuje linki w paczki, jeżeli wykryje ze znaleziony przez niego materiał składa się z kilku linków.

Cały serwis jest całkowicie bez reklam, oferowany przez niego program jest i będzie w stu procentach darmowy, może służyć każdemu do pobierania dowolnych plików z dowolnych serwisów. Obsługuje obecnie protokoły FTP oraz HTTP.

Podczas tworzenia nowego pobierania mamy możliwość podania alternatywnych źródeł linku, z których program będzie korzystał. Jeśli zajdzie potrzeba, mamy możliwość planowania pobierania na dni tygodnia, możemy zlecić programowi przejście w stan hibernacji po zakończeniu pobierania, wyłączyć komputer, wstrzymania. Program analizuje ile miejsca wolnego pozostało na dysku i wyświetla ostrzeżenia w postaci chmurek, może też integrować się z Antywirusem. Posiada też funkcje ograniczania prędkości pobierania. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą nawet wybrać na ile fragmentów plik ma zostać podzielony w czasie pobierania. Jeżeli jakiegoś fragmentu nie uda się pobrać, program będzie podejmował próby pobrania i sprawdzał sumy kontrolne.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News