Za co lubimy Xperia S: aparat i kamera HD

1,5 sekundy! Tyle tylko trzeba od momentu włączenia kamery, by uchwycić obraz robiąc zdjęcie smartfonem Xperia S

Fotografowanie bądź nagrywanie filmów w jakości HD 1080p rozpoczynamy naciskając dedykowany przycisk na bocznej krawędzi obudowy lub dotykając wyświetlacza. Na ekranie możemy dodatkowo wybrać funkcję wykrywanie twarzy lub uśmiechu i oznaczyć zdjęcie geotagiem. Możemy też wybrać scenerię oraz rozdzielczość – od takiej do przesłania zdjęcia mms’em do HD. Do wyboru mamy jeszcze ustawienia takie jak: wartość ekspozycji, ustawienie pomiaru światła, balans bieli, redukcja efektu czerwonych oczu czy stabilizacja obrazu w trakcie nagrywania. Wreszcie możemy skorzystać z niezwykle efektownej funkcji robienia panoramicznych zdjęć w 3D.

Dzięki zastosowaniu 5 soczewek multi AR oraz filtra Hybryd IR odwzorowanie kolorów jest perfekcyjne, rozpiętość tonalna doskonała, detale ostre, nie ma rozmyć i refleksów światła. Natomiast matryca Sony Exmor® R zapewnia świetną jakość filmów i zdjęć robionych nawet w słabym oświetleniu czy ciemności.

Mało? …to dodajmy jeszcze wideo rozmowy w jakości HD – 720p na żywo! Będąc w biurze czy podróżując, włączasz przednią kamerę i zaczynasz rozmowę wideo kiedy tylko potrzebujesz.

Nowoczesny smartfon Xperia S z kamerą HD udostępnia bardzo wiele funkcji, dzięki czemu korzystanie z niego stanie się dla wielu intrygującą rozrywką.

Zdecydowanym na Xperia S, polecamy natychmiast po zakupie wybrać się w plener i cieszyć się przyjemnością robienia zdjęć bądź nagrywania filmów. Efekty można z przyjaciółmi wygodnie obejrzeć na telewizorze – dzięki złączu HDMI bądź łatwo przenieść na inne urządzenie – laptop czy tablet. Wszystkie zdjęcia ułożone są w jednym widoku, posortowane chronologicznie bądź według folderów, usług czy miejsca na mapie. Można je komentować, udostępniać w internecie, lub dzielić się nimi na FB.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News