Zarządzanie produktami… w chmurze

Autodesk wprowadza alternatywne rozwiązanie PLM w oparciu o przetwarzanie w chmurze.

Autodesk PLM 360 to najnowsza propozycja pozwalająca budować pozycję firmy dzięki rozwiązaniom opartym o przetwarzanie w chmurze. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów PLM, które w całej swojej historii były drogie i skomplikowane, rozwiązanie PLM 360 można, jak nas zapewnia Autodesk, błyskawicznie i łatwo konfigurować w celu spełnienia specyficznych dla danego klienta wymogów w zakresie procesu zarządzania całym cyklem życia produktu. Jest to również pierwsze oparte o przetwarzanie w chmurze rozwiązanie PLM skupiające się na zastosowaniach biznesowych, wykraczając poza proces konstruowania oraz zarządzania zestawieniami materiałowymi (BOM).

W rezultacie wszyscy pracownicy odpowiedzialni za poszczególne etapy procesu powstawania produktu — od planowania i rozwoju produktu, przez zapewnienie jakości i zgodności, po usługi, itp. — uzyskują lepszy dostęp do informacji o projekcie i produkcie, co umożliwia im ciągłe doskonalenie procesu tworzenia produktów.

„Nasi klienci zasługują na nowoczesną technologię, która sprosta ich coraz bardziej złożonym zawodowym wymaganiom” – powiedział Robert „Buzz” Kross, senior vice president, Design, Lifecycle and Simulation, Autodesk. „Autodesk PLM 360 jest prostym i elastycznym rozwiązaniem opartym o przetwarzanie w chmurze, które radykalnie poprawia możliwość czerpania korzyści, jakie daje PLM, zwiększając konkurencyjność i rozwój”.

Oprócz nowoczesnego wyglądu oraz (ponoć) wygody użytkowania – Autodesk PLM 360 jest w wysokim stopniu konfigurowalne bez potrzeby programowania, co eliminuje konieczność korzystania z kosztownych usług programistów i konsultantów. Dziesiątki preinstalowanych aplikacji automatyzują procesy biznesowe podczas całego cyklu życia produktu. Dzięki metodzie „przeciągnij i upuść” (drag-and-drop) użytkownicy mogą w prosty sposób dostosowywać aplikacje lub tworzyć własne, aby sprostać konkretnym wymaganiom — bez konieczności zakupu dodatkowych modułów.

Autodesk PLM 360 jest prawdziwą aplikacją opartą o przetwarzanie w chmurze, która może być obsługiwana przez wiele podmiotów. Użytkownicy i menedżerowie nie będą musieli martwić się o aktualizacje aplikacji ani o problemy wynikające z jej nieprawidłowego dostosowania. Aplikacja jest zawsze aktualna i zgodna z dowolnymi konfiguracjami stosowanymi u danego klienta, a użytkownicy mają dostęp do aplikacji zawsze i wszędzie – praktycznie z każdego urządzenia przenośnego lub przeglądarki internetowej.

Autodesk PLM 360 oferuje również możliwość integracji i współdziałania z systemami lokalnymi, w tym z oprogramowaniem Autodesk Vault do zarządzania danymi (PDM – Product Data Management). Oprogramowanie Vault umożliwia sprawne zarządzanie i śledzenie danych CAD, zestawień materiałowych (BOM) oraz procesów zmian.

W przeciwieństwie do starszych sposobów licencjonowania PLM, subskrypcyjny model sprzedaży oprogramowania Autodesk PLM 360 jest łatwiejszy i przystępniejszy cenowo. Pełny dostęp do funkcji dla trzech pierwszych użytkowników profesjonalnych jest bezpłatny, a cena w odniesieniu do każdego dodatkowego użytkownika wynosi 75 USD miesięcznie w ramach umowy rocznej. Stanowi to około jednej dziesiątej kosztów w porównaniu do analogicznych możliwości tradycyjnych rozwiązań PLM.