Apple i Foxconn chcą poprawić sytuację pracowników w Chinach

Firma z Cupertino oraz jej główny dostawca, Foxconn, zobowiązały się do poprawy warunków pracy ponad 1,2 miliona pracowników, składających między innymi iPhone'y i iPady.
W fabrykach Foxconna ma się teraz pracować lepiej

W fabrykach Foxconna ma się teraz pracować lepiej

Tajwańska firma Foxconn Technology Group, która jest głównym konstruktorem urządzeń sprzedawanych przez firmę Apple, większość swoich fabryk ma w Chinach pod działającą na tamtejszym rynku marką Hon Hai Precision. Firma ta zobowiązała się, że zatrudni dziesiątki tysięcy nowych pracowników, podniesie pensje, zakończy nielegalne praktyki wymuszania nadgodzin, a także podniesie standard mieszkaniowy swoich pracowników. To efekt jednej z największych inspekcji wśród amerykańskich firm, które zlecają produkcję poza Stanami Zjednoczonymi. Poprzez ankietę przeprowadzoną w trzech chińskich fabrykach Foxconna, wśród 35 tysięcy pracowników, niezależna organizacja Fair Labor Association wykryła wiele nieprawidłowości i przykładów złego traktowania. Teraz ma być już tylko lepiej…

Poprawa warunków życia przeszło 1,2 miliona pracowników Foxconna, może także przełożyć się na fabryki innych firm, które także otrzymują zlecenia od amerykańskich koncernów.

0
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.