Były dyrektor Nokii ostro krytykuje Stephena Elopa

U Nokii wciąż sytuacja w kratkę. Z jednej strony Lumia 900 sprzedaje się w USA znakomicie, z drugiej Nokia odnotowała gigantyczne straty finansowe w pierwszym kwartale bieżącego roku. Źle to ocenia były kierownik firmy.
'Windows Phone jest świetny, ale czemu rezygnować z alternatyw?'

„Windows Phone jest świetny, ale czemu rezygnować z alternatyw?”

Były kierownik Nokii ostro krytykuje swojego byłego pracodawcę i dyrektora generalnego Stephena Elopa. Lee Williams, który był wiceprezesem działu Symbiana, uważa, że Nokia improwizuje i działa bez żadnego planu.

Elop nie przedstawił planu działania. Był tam już dwa, czy tam trzy lata, i wciąż nie ma planu. Ta firma nie ma wizji. Dla mnie to oznacza oddanie pozycji lidera i gonienie za stawką. Przed Elopem, Nokia by nigdy nie oddała swojej pozycji i roli na rynku, zawsze by mówiła o przyszłości — twierdzi Williams.

Uważa też, że postawienie wszystkiego na Windows Phone to błąd. –

Sensownym było zaprezentowanie jednego lub dwóch produktów z Windows Phone. Ale nie powinni udawać, że wszystko, czego trzeba, to jeden system operacyjny. Oni tak zrobili, i teraz za to płacą — komentuje Williams.

Williams jest jednak pewien, że Nokia przetrwa. Jego zdaniem, rada dyrektorów da Elopowi jeszcze pół roku do rok, a potem sama zarządzi zmiany. –

Jestem przekonany, że się naprostują, a mają takie zasoby i talenty, że będą mogli wiele zdziałać. Nokia nie upadnie — twierdzi Williams.

Całość wywiadu, jaki udzielił Lee Williams, znajdziecie na portalu CNET UK.

0
Źródło: CNET UK
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.