Centra danych – wirtualizacja i zarządzanie

Zwirtualizowane centra danych pozwalają osiągać korzyści, takie jak lepsze wykorzystanie zasobów sprzętowych, ograniczenie powierzchni zajmowanej przez serwery i zmniejszenie kosztów energii. [Materiał partnera serwisu]

Twój biznes zależy od niezawodnego, skalowalnego i zarządzalnego centrum danych? Dobrze to rozumiemy, bo w należących do Microsoftu centrach danych na całym świecie, wykorzystujących setki tysięcy serwerów, uruchomiliśmy na szeroką skalę usługi typu cloud, takie jak Bing, Windows Live i Windows Azure. Wiedza wynikająca z prowadzenia tych centrów jest podstawą do rozwijania oprogramowania, które oferujemy klientom do uruchomienia ich własnym centrów danych.

Niezależnie, czy chcesz wykorzystać wirtualizację, zbudować prywatną chmurę, skalować usługi w ramach publicznej chmury, czy połączyć wszystkie trzy rozwiązania, oferta Microsoftu ułatwi lepsze zarządzanie centrum danych już dzisiaj oraz umożliwi podróż w stronę cloud computingu.

Platforma, którą dobrze znasz

Wirtualizacja powinna być integralną częścią twojej infrastruktury IT, dlatego Hyper-V jest wbudowany w Windows Server 2008. W ten sposób można łatwo go zintegrować z istniejącą infrastrukturą i wykorzystywanymi narzędziami do zarządzania. Ponieważ Hyper-V jest częścią znanego dobrze systemu Windows, można wykorzystywać posiadaną już w firmie wiedzę. W rzeczywistości, jeśli znasz Windows, znasz wirtualizację. W przeciwieństwie do VMware vSphere, który dodaje kolejną warstwę do infrastruktury i tym samym wymaga dodatkowych szkoleń, w wypadku Hyper-V nie trzeba poświęcać cennych zasobów i czasu na uczenie się nowych umiejętności. Nie potrzeba wyspecjalizowanych pracowników IT do zarządzania hypervisorami.

Tylko

Microsoft oferuje zarządzanie w zakresie fizycznych, wirtualnych i wieloplatformowych środowisk

Im więcej wprowadza się wirtualizacji, tym bardziej złożone może stać się środowisko i tym samym bardziej wyrafinowane zarządzanie jest niezbędne, aby uzyskać efektywną kosztowo, dynamiczną infrastrukturę. Microsoft System Center oferuje szeroką gamę zintegrowanych funkcji do zarządzania środowiskami fizycznymi i wirtualnymi. To jedyne rozwiązanie umożliwiające poprzez jeden interfejs zarządzać zarówno Hyper-V, jak i VMware. System Microsoftu pozwala zarządzać wirtualnymi i fizycznymi środowiska, a także wykorzystywać w obu wspólne metodologie w zakresie uruchamiania, dostarczania, monitoringu i backupu. VMware do zarządzania proponuje użyć vSphere i vCenter, ale nawet to połączenie nie pozwala na zarządzanie wieloma hypervisorami, zasobami fizycznymi ani aplikacjami.

Microsoft oferuje większy wybór w zakresie chmury

Microsoft oferuje kompleksowe rozwiązania do cloud computingu – od publicznej do prywatnej infrastruktury cloudowej – dzięki czemu można dobrać rozwiązanie pozwalające równocześnie zredukować koszty i zwiększyć elastyczność. Rozwiązania Microsoftu w zakresie cloud computingu obejmują prywatne, hostowane i publiczne chmury spełniające szeroki zakres potrzeb biznesowych. Duża elastyczność rozwiązań Microsoftu pozwala na dostosowanie cloud computing do potrzeb firmy, a nie odwrotnie.

Microsoft oferuje większą wartość za mniejsze pieniądze niż VMware

W przypadku narzędzi do wirtualizacji infrastruktury i zarządzania centrami danych, rozwiązanie Microsoftu ma po prostu więcej sensu. Powód jest prosty: rozwiązanie VMware jest trzy lub więcej razy droższe niż Microsoftu – liczby mówią same za siebie. Microsoft oferuje rozwiązania do wirtualizacji i zarządzania przy zachowaniu niższych kosztów, zapewniając większą wartość dla klientów. Rozwiązania serwerowe Microsoftu kosztują zdecydowanie mniej niż porównywalne rozwiązania VMware. Zobacz porównanie ofert Microsoftu i VMware.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.