Cooler Master HAF XM – obudowa dla prawdziwych entuzjastów

Dostępna także w wersji z przezroczystym panelem bocznym

W obudowie HAF XM za przepływ powietrza odpowiadają cztery wentylatory o średnicy 200mm (dwa na górze, po jednym na froncie i z boku) oraz tylny, 140mm. Dzięki temu HAF XM utrzyma niską temperaturę pracy całego systemu nawet w przypadku wykorzystania najwydajniejszych, a przy tym wydzielających znaczne ilości ciepła, komponentów. Obudowa HAF XM oferuje również szerokie wsparcie dla rozbudowanych zestawów chłodzenia cieczą. Odpowiednio zaprojektowane przestrzenie pozwalają na montaż dwóch chłodnic 140mm w górnej części obudowy oraz jednej, 140mm na tylnej ściance.

HAF XM to konstrukcja opracowana z myślą o prawdziwych entuzjastach oraz najbardziej wymagających użytkownikach. Model ten wyposażony jest w funkcjonalny, obrotowy (90°) panel boczny, który umożliwia bezproblemowy dostęp do kluczowych komponentów komputera. Ponadto nowa obudowa to 8+1 portów rozszerzeń, które pozwalają m.in. na instalację do trzech kart graficznych pracujących w trybie NVIDIA SLI lub AMD CrossFire. Użytkownicy mogą także skorzystać z aż dziewięciu pamięci masowych HDD lub SSD, z czego dwa urządzenia montowane są w slotach typu X-Dock.

Dla jednego napędu 2.5″ producent przygotował specjalny punkt mocowania znajdujący się po drugiej stronie ramy montażowej płyty głównej. Produkt Cooler Master oferuje również rozbudowany panel przedni udostępniający po dwa porty USB 3.0 i USB 2.0, wejście i wyjście audio oraz ledowy system kontroli wentylatorów. Dla osób zostawiających różne drobiazgi przy komputerze przydatna okaże się specjalna wnęka w górnej części obudowy, która wyłożona jest gumową podkładką.

Sugerowana cena detaliczna obudowy HAF XM to: 517,00 złotych brutto.