Dzięki temu podłączysz myszkę i klawiaturę do konsoli. Do FPS-ów jak znalazł

Niektóre gry na PS3 i Xboksa łatwiej obsługiwać myszką

Dzięki temu podłączysz myszkę i klawiaturę do konsoli

Dzięki temu podłączysz myszkę i klawiaturę do konsoli

Hama wprowadziła do sprzedaży konwertery „Speedshot” służące do podłączenia myszki oraz klawiatury do konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3. Oba konwertery posiadają identyczne funkcjonalności. Technologia Plug&Play zapewnia automatyczne wykrywanie i szybką instalację. Użytkownicy mają do wyboru 9 poziomów prędkości myszy. Natomiast 9 poziomów czułości powala na precyzyjne ustawienie ruchów klawiatury i myszy. Zastosowanie konwertera niesie ze sobą także inne udogodnienia: możliwość zapamiętania do 11 różnych profili klawiszy, dzięki którym można w ten sam sposób grać na różnych grach, a także przyporządkowanie przycisków kontrolera PS3 lub Xbox 360 do myszy i klawiatury.

Mariaż konsoli z klawiaturą i myszką powinien ucieszyć przede wszystkim miłośników gier FPS, nazywanych potocznie strzelankami. Często preferują oni myszkę ze względu na to, że zapewnia większą precyzję ruchów niż gamepad. Również zwolennicy gier strategicznych bardzo chętnie posługują się myszką i klawiaturą. Z kolei użytkownicy konsoli Microsoftu chętnie korzystają z usługi Xbox LIVE, w tym przypadku klawiatura znakomicie sprawdzi się podczas chatu ze znajomymi czy wprowadzenia kodów.

Konwertery działają tylko z urządzeniami przewodowymi. Cena konwertera wynosi 269, pln, zarówno w wersji dla Xbox360, jak i PS3.